LOTTO Ekstraklasa: Legia gorsza od Zagłębia

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa przegrała z Zagłębiem Lubin 1:3 w meczu 1.kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dwa gole dla Miedziowych zdobył Patryk Tuszyński, swoje trafienie dołożył także Filip Starzyński. Gola honorowego dla Legionistów strzelił Adam Hloušek.

Obie drużyny mają kompletnie inne cele. Wojskowi chcą zdobyć kolejne mistrzostwo, a Miedziowi marzą o pierwszej ósemce. Legia zagrała już trzy oficjalne mecze, a dla Zagłębia był to pierwszy. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli legioniści, ale podopieczni Mariusza Lewandowskiego chcieli im przeszkodzić w zdobyciu trzech punktów.

Pierwszy groźny strzał zobaczyliśmy ze strony Miedziowych. Jakub Tosik dostał piłkę w polu karnym, uderzył z woleja, ale świetną interwencją popisał się Arkadiusz Malarz. Legia długo nie czekała i szybko odpowiedziała, w stuprocentowej sytuacji w słupek trafił Kasper Hämäläinen. Następna akcja podopiecznych Mariusza Lewandowskiego zakończyła się bramką. Filip Starzyński dograł w szesnastkę, Arkadiusz Malarz nieporozumiał się z Williamem Remy, to nieporozumienie wykorzystał Patryk Tuszyński i trafił do pustej bramki.

Chwilę później Zagłębie dostało rzut karny. Adam Hloušek zachaczył w szenastce Alana Czerwińskiego i po analizie VAR sędzia Przybył wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na wprost bramki podszedł Filip Starzyński i trafił pod pachą Malarza.

Legia zdobyła bramkę kontaktową w 37. minucie. Hloušek dostał dalekie podanie w pole karne, minął Daniela Dziwniela i ładnym strzałem pokonał Dominika Hładuna.

W ostatnich minutach pierwszej połowy Legia miała przewagę, lecz nie potrafiła jej wykorzystać i do przerwy Zagłębie prowadziło 2:1.

Na początku drugiej części, Zagłębie mogło podwyższyć prowadzenie za sprawą Bartłomieja Pawłowskiego, który strzelał z ostrego kąta, ale dobrą interwencją popisał się Malarz i nie dał się pokonać. Doprowadzić do remisu mógł José Kanté jednak jego strzał głową pozostawił wiele do życzenia. Blisko gola był także Carlitos, lecz sprzed pola karnego kopnął w boczną siatkę. Niewkorzystane okazje zemściły się na Legii, drugą bramkę dzisiejszego wieczoru zdobył Tuszyński, tym razem trafił klatką piersiową.