Legenda niemieckiego futbolu: Dziwię się, że Robert Lewandowski jest mało wykorzystywany

fifa.com

– Dziwię się, że tak na dobrą sprawę nawet nie próbowaliście zaatakować odważniej, przecież Meksyk nie jest światową potęgą – uważa Lothar Matthaus w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”.

Biało-czerwoni nie zaprezentowali się z najlepszej strony z Meksykiem. Bezbramkowy remis pozostawia niedosyt, a tym bardziej zmarnowany rzut karny przez Roberta Lewandowskiego. Lewy wciąż pozostaje bez strzelonego gola we wszystkich mundialach, w których brał udział.

Dziwię się, że mając w składzie jednego z najlepszych piłkarzy świata, tak mało go wykorzystujecie. Do przerwy Robert Lewandowski miał chyba tylko osiem kontaktów z piłką i to na środku boiska. Jak on ma strzelać gole, jak nie dostaje podań w polu karnym, gdy nie ma żadnego wsparcia od pomocników, gdy nie docierają do niego dośrodkowania – zastanawia się legenda niemieckiej piłki w „PS”.

Mnóstwo znaków zapytań wywołał sposób wykonania jedenastki przez Lewego. –  Nie zwolnił przy podbieganiu do piłki, w zasadzie nawet nie spojrzał na bramkarza. Zmarnowanie jedenastki zdarza się najlepszym, ale w takim meczu, gdy możecie po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat wygrać pierwszy mecz na mundialu, taka niewykorzystana szansa bardzo boli – dodaje Matthaus.

Czy Czesław Michniewicz wyciągnie wnioski i zaczniemy odważniej z Zielonymi Sokołami? – Proszę zobaczyć, jak Saudyjczycy zagrali z Argentyną, jak wysoko bronili, jak odważnie próbowali atakować. Nie mówię o ostatnich kilkunastu minutach, gdy bronili się już w jedenastu. Wy z Meksykiem cały mecz graliście tak, jak Arabia Saudyjska z Argentyną w ostatnich minutach. To jak chcecie coś zdziałać? Saudyjczycy w meczu z Argentyną zrobili wszystko to, czego Polacy nie wykonali w spotkaniu z Meksykiem – zaznacza mistrz Świata z 1990 roku.

źródło: przegladsportowy.pl 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.