NA GORĄCO

Leeds United zainteresowane Bielikiem

11 sierpnia 2017, 17:26 | Foto: | Autor: Dawid Pacholczyk

Kolejna saga transferowa bliska swojego końca. W tym wypadku chodzi o 19-letniego Krystiana Bielika. Wiadomym jest tylko, że uzdolniony wychowanek Górnika Konin nie przebiję się do pierwszej drużyny Arsenalu Londyn w obecnej kampanii. Niemal pewne jest kolejne wypożyczenie Polaka, tym razem do gry wkroczyło Leeds United z zaplecza Premier League.

Jeszcze kilka dni temu, wszystko wskazywało na przenosiny młodego pomocnika na boiska Bundesligi. Poważnie zainteresowany zatrudnieniem Bielika był Eintracht Frankfurt. Niestety na ostatniej prostej w finalizacji transferu pojawiły się komplikacje i obydwa kluby nie doszły do porozumienia. Inne źródła donosiły, że zatrudnieniem Polaka interesuję się rewelacja poprzedniego sezonu Bundesligi – TSG 1899 Hoffenheim. Jednak temat przenosin do popularnych Wieśniaków też upadł.

Długo na następnego chętnego po Bielika nie trzeba było czekać. Jak informuje dziennikarz sportowy – Tomasz Ćwiąkała, Arsenal Londyn negocjuje warunki wypożyczenia polskiego pomocnika do Leeds United. Jeśli obydwie strony dojdą do porozumienia, będziemy drugi sezon z rzędu mogli oglądać Krystiana Bielika na boiskach Championship. W poprzednim sezonie młodzieżowy reprezentant Polski występował w Birmingham City, w barwach którego zaliczył 10 występów na zapleczu Premier League.

 

Comments are closed.

Przejdź do paska narzędzi