Lechia na remis z Sandecją, zwycięstwa Śląska i Pogoni

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali z Sandecją Nowy Sącz 1:1 w meczu 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W Gdynii Arka przegrała ze Śląskiem 0:1, a Cracovia u siebie została zmiażdżona przez Pogoń, przegrywając 1:4.

Od początku meczu przewagę mieli podopieczni Piotra Stokowca, którzy w 12. minucie strzelili bramkę za sprawą Lukáša Haraslína, jednak po analizie VAR ten gol został anulowany. Mateusz Żukowski był na spalonym i przeszkadzał bramkarzowi w interwencji. Chwilę później gospodarze byli blisko już prawidłowego gola. Z dystansu strzelał Sławomir Peszko, ale dobrze interweniował Łukasz Radliński. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach w 29. minucie. Wojciech Trochim przejął piłkę w środku pola, pobiegł z nią pod pole karne i ładnym strzałem zdobył bramkę.

Tuż przed przerwą Sandecja mogła podwyższyć prowadzenie, ale Bartłomiej Kasprzak uderzył tuż obok bramki. Do przerwy podopieczni Kazimierza Moskala prowadzili w Gdańsku 1:0.

Na początku drugiej połowy nadal przewagę miała Lechia i udało im się doprowadzić do remisu w 57. minucie. Peszko dośrodkował z prawej strony, a głową do siatki trafił Flávio Paixão.

Dwie minuty później, blisko gola na 2:1 był Haraslín, ale nie trafił na pustą bramkę. Już w doliczonym czasie  Paixão mógł zdobyć zwycięskiego gola, ale uderzył minimalnie niecelnie. Ostatecznie Lechia zremisowała z Sandecją 1:1 w ostatnim meczu w sezonie 2017/2018 na Stadionie Energa Gdańsk. W dwóch innych meczach, Arka Gdynia przegrała przed własną publicznością ze Śląskiem 0:1, a Cracovia, także u siebie wysoko przegrała z Pogonią 1:4.