Lech wygrywa w Krakowie, Pogoń lepsza od Śląska

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Lech Poznań pokonał Wisłę Kraków 3:1 w hitowym meczu 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Hattricka ustrzelił Christian Gytkjær. W drugim meczu Pogoń wygrała z Śląskiem 3:2.

W pierwszych minutach zobaczyliśmy tylko jeden strzał. Matúš Putnocký pewnie chwycił futbolówkę po uderzeniu głową Tibora Halilovića. Niezłą okazję miał, także Jesús Imaz, jednak jego strzał wyblokował Rafał Janicki. Lech odpowiedział za sprawą Radosława Majewskiego, pomocnik Lecha kopnął piłkę za słabo by zaskoczyć bramkarza Białej Gwiazdy. Żadnej drużynie nie udało się zdobyć bramki z gry, no to udało się ze stałego fragmentu gry. Nikola Vujadinović faulował Carlitosa przed polem karnym i podopieczni Joana Carillo mieli rzut wolny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i nie dał szans Putnocký’emu.

Tuż przed przerwą drużyna z wielkopolski otrzymała rzut karny po zagraniu ręką Frana Véleza. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Christian Gytkjær i nie dał szans Juliánowi Cuescie. Do przerwy w Krakowie mieliśmy remis po 1.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla Lecha, który wyszedł na prowadzenie. Darko Jevtić dograł w pole karne, tam Gytkjær świetnie opanował piłkę i umieścił ją pod nogami Cuesty.

Duńczyk miał okazję na hattricka, gdy strzelał z ostrego kąta, Cuesta jednak nie dał się zaskoczyć. Byłemu graczowi TSV udało się zdobyć bramkę w 83. minucie, gdy trafił po dośrodkowaniu z prawej strony.

Ostatecznie Wisła Kraków przegrała z Lechem Poznań 1:3.

W drugim meczu Pogoń Szczecin pokonała Śląsk Wrocław 3:2. Pierwszą bramkę dla Portowców zdobył Spas Delew tuż przed przerwą, gdy  trafił po zgraniu głową Mortena Rasmussena.  W 59. minucie mieliśmy 2:0. Delew dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, Lasza Dwali zagrał główką, a do siatki z ostrego kąta trafił Adam Frączczak. Nadzieje dla Śląska przywrócił Piotr Celeban, który świetnie wykończył dośrodkowanie Augusto, jednak dziesięć minut przed końcem spotkania Tomasz Hołota podwyższył prowadzenie na 3:1.  Gola na pocieszenie dla Śląska, w doliczonym czasie zdobył Marcin Robak.