Lech Poznań pokonał na wyjeździe Fiorentinę 2:1. Goście wykorzystali swoje dwie sytuacje, a gospodarze zdobyli tylko jedną bramkę.

Już w drugiej minucie gospodarze mieli okazje do zdobycia bramki, lecz po zamieszaniu w polu karnym Lecha bramka nie padła. I… długo nic się nie działo. Fiorentina ciągle atakowała, ale na tym się skończyło.

Po przerwie dalej inicjatywę mieli gospodarze. W 59′ Babacar mocnym strzałem próbował zaskoczyć bramkarza Lecha, ale Burić świetnie interweniował. Następna akcja w meczu i już mieliśmy niespodziankę! Kownacki po podaniu Lovrencicsa pokonuje golkipera gospodarzy.

Później mieliśmy “Burić show”. Bramkarz Lecha najpierw obronił strzał z dystansu, a następnie instynktownie nogą obronił strzał gracza Violi. W 82′ mieliśmy już 2:0. Po rzucie wolnym Marcin Kamiński podał do Macieja Gajosa, a ten pewnym strzałem zdobył bramkę.

Od 90′ zrobiło się nerwowo dla obydwu stron. Wpierw Lech stracił bramkę po strzale Rossiego, a chwilę później Fiorentina straciła zawodnika po czerwonej kartce. Viola atakowała, ale nie zdołała zdobyć bramki.

Fiorentina 1:2 Lech Poznań

90′ Giuseppe Rossi – 65′ Dawid Kownacki, 82′ Maciej Gajos

Fiorentina: L. Sepe – N. Tomović, F. Roncaglia, D. Astori, M. Pasqual (68′ F. Bernardeschi), M. Fernandez, J. Verdu (65′ M. Vecino), M. Suarez (73′ J. Ilicic), A. Rebić, G. Rossi, K. Babacar

Lech: J. Burić – T. Kędziora, D. Dudka, M. Kamiński, T. Kadar, Ł. Trałka, A. Tettz, D. Formella, D. Holman (68′ K. Hamalainen), G. Lovrencics, D. Thomalla (62′ D. Kownacki, 77′ M. Gajos)

Zółte kartki:

72′ Gergo Lovrencics, 93′ Ł. Trałka