Lech Poznań: Powrót do treningów i zgrupowanie w Turcji

Lech Poznań stadion

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Lech Poznań podobnie jak inne kluby powoli kończy przerwę świąteczno-noworoczną. Po wyczerpującej jesieni, zawodnicy Dariusza Żurawia odpoczywali aż do czwartku 7 stycznia. Tego dnia lechici mają zaplanowane pierwsze treningi.

Powrót po urlopach nastąpił już dziś (6 stycznia), jednak pierwsze treningi po kilkunastu dniach wolnych, zawodnicy Lecha odbędą dzień później. Jak podał na swojej oficjalnej stronie internetowej klub z Poznania – w pierwszych trzech dniach piłkarze będą trenowali na własnych obiektach.

Lech wyleci na zgrupowanie do tureckiego Belek 10 stycznia. Na zimowym obozie przygotowawczym na Kolejorza czekać będą czterej sparingpartnerzy. Pierwszy mecz zaplanowany jest na 14 stycznia, ale tutaj rywala trzeba jeszcze potwierdzić. Jednak jak napisał Mateusz Kuźniewski, ma to być drużyna z pierwszej ligi tureckiej. Na pewno potwierdzone są za to mecze z Dynamo Moskwa. To spotkanie ma odbyć się 17 stycznia. Poza tym Lech kolejny raz  w trakcie przerwy między rundami zmierzy się z Szachtarem Donieck. Ukraińcy będą rywalami poznaniaków 21 stycznia. Tego zawodnicy Dariusza Żurawia zagrają jeszcze jeden mecz. Po starciu z ekipą z Ukrainy, Kolejorz rozegra mecz z serbskim FK Rad.

Powrót do Poznania planowany jest na 23 stycznia. Tydzień później poznański klub będzie czekała pierwsza ligowa potyczka w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *