Lech pewnie ogrywa Cracovię

Lech Poznań po bardzo dobrym meczu pokonał słabiutką Cracovię 2:0.

Pierwsza połowa

Na początku spotkania, po kilku niecelnych podaniach i ogólnym chaosie, przeważać zaczęli gospodarze. Aktywna głównie była ta strona, po której biegali Michał Skóraś i Alan Czerwiński. Żadnemu z nich nie udało się jednak znaleźć podaniem Mikaela Ishaka. Po kwadransie gry Lechici postanowili aktywować drugie skrzydło. Kamiński zagrał do Skórasia, ale jego słaby strzał nie mógł zaskoczyć Niemczyckiego. Ekipa Macieja Skorży w końcu zdobyła gola po 18. minucie meczu za sprawą fenomenalnych nożyc Ishaka, ale VAR dopatrzył się spalonego. Cracovia próbowała odpowiedzieć, ale jej ataki były bardzo słabe. Szwedzki napastnik „Kolejorza” i Joao Amaral starali się jeszcze zaskoczyć bramkarza gości, co im się nie udało.

Druga połowa

Gospodarze rozpoczęli drugie 45. minut z przytupem. Bartosz Salamon kropnął z dystansu pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans na interwencję Niemczyckiemu. Po chwili dobre podanie w otrzymał Jakub Kamiński, wtargnął w pole karne i oddał strzał. Piłka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy „Pasów” i kompletnie zaskoczyła Niemczyckiego. W krótkim odstępie czasowym było już 2:0 dla Lecha. Zespół Michała Probierza chciał szybko odpowiedzieć, lecz przewagę szybko zyskali znowu Lechici. Do końca widowiska kontrolowali oni jego przebieg i zakończyli go z dwubramkowym prowadzeniem.