Lech efektownie nokautuje Piasta

Piłkarski Świat

Lech odnosi pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i to w stylu, jaki kibice zawsze chcieliby oglądać. Aż 6 bramek padło na INEA Stadionie, a 5 strzelili gospodarze –  5:1 (2:0).

Pierwsza odsłona nie zapowiadała tak efektownego wyniku końcowego. Poznaniacy na przerwę schodzili prowadząc dwoma bramkami. Z karnego trafił Nickie Bille Nielsen (faulowany był Kamil Jóźwiak). Drugą bramkę strzelił Makuszewski po precyzyjnym dograniu Gajosa na wolne pole. Na początku drugiej połowy Nielsen zmarnował sytuacjęsam na sam. Piast zdobył gola kontaktowego za sprawą Josipa Barisicia po rozegranym rzucie wolnym. Główką dogrywał mu Bukata. W dalszej części meczu stworzyło się więcej przestrzeni do gry, a defensywa Gliwiczan nie należała do najszczelniejszych. Rozbudziły się skrzydła Lecha. Po dośrodkowaniach z obu flanek bramki zdobyli: dwukrotnie Gytkjaer oraz Trałka, który zaliczył bardzo dobre spotkanie.

Cieszy fakt, że dobre spotkanie zaliczyli Nicklas Barkroth z Christianem Gytkjaerem. Forma Jóźwiaka i Trałki również musi pozytywnie nastrajać trenera Nenada Bjelicę przed rewanżem z Utrechtem. Z kolei Piast, gdy nie wychodzi na prowadzenie i zaczyna popełniać błędy w defensywie, ma problemy, by wyjść na prostą, poprawić się i powalczyć o korzystny rezultat.

Lech Poznań – Piast Gliwice 5:1 (2:0)
1:0 – Nicki Bille Nielsen (k.) 40′
2:0 – Maciej Makuszewski 44′
2:1 – Josip Barisić 62′
3:1 – Christian Gytkjaer 78′
4:1 – Łukasz Trałka 83′
5:1 – Christian Gytkjaer 85′

Lech Poznań: Jasmin Burić – Robert Gumny, Emir Dilaver, Lasse Nielsen, Wołodymyr Kostewycz, Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Maciej Makuszewski (63′ Nicklas Barkroth), Radosław Majewski, Kamil Jóźwiak (76′ Mario Situm), Nicki Bille Nielsen (67′ Christian Gytkjaer).

Piast Gliwice: Dobrivoj Rusov – Martin Konczkowski, Hebert, Aleksandar Sedlar, Marcin Pietrowski, Sasa Zivec, Patryk Dziczek (76′ Karol Angielski), Uros Korun (57′ Aleksander Jagiełło), Martin Bukata, Konstantin Vassiljev, Maciej Jankowski (57′ Josip Barisić).