LE: Wysoka wygrana Arsenalu, sześć goli w Rzymie

Google

Lazio i Arsenal tego wieczoru naprawdę zadbały o swoich kibiców. Efektowna gra i dużo strzelonych goli sprawiły, że były to dwa najciekawsze spotkania 1/4 finału Ligi Europy. Rzymianie pokonali rewelacje rozgrywek Red Bull Salzburg 4:2 (1:1), a Arsenal rozbił CSKA Moskwa aż 4:1 (4:1).

Po 15 minutach meczu w Londynie było już 1:1. Najpierw Aaron Ramsey w 9. minucie wykorzystał kapitalne płaskie dośrodkowanie od Hectora Bellerina. Sześć minut później rzut wolny bezpośredni na gola zamienił Aleksandr Gołowin. Wtedy Kanonierzy rozpoczęli regularny ostrzał. Od 23. do 35. minuty zdobyli trzy bramki. Dwa trafienia Lacazette’a (w tym jedno z rzutu karnego) przyćmił spektakularny gol Aarona Ramseya. Dwumecz został rozstrzygnięty już w pierwszym meczu i ostatnia drużyna z Rosji niedługo pożegna się z Ligą Europy.

W pięć minut kibice byli świadkami prawdziwego roller – coastera. W 71. minucie bramkę na 2:2 zdobył Takumi Minamino po ładnej akcji dwójkowej z Munasem Dabburem. Co z tego skoro w 74. minucie Felipe Anderson jak gdyby nigdy nic na pełnym sprincie minął czterech obrońców rywala i pewnie pokonał bramkarza, a dwie minuty później Ciro Immmobile wykorzystał podanie od Lucasa Leivy. Salzburg będzie musiał w rewanżu postawić wszystko na jedną kartę. Rewanżowe spotkania 1/4 finału Ligi Europy zostaną rozegrane 12 kwietnia.

S.S Lazio – Red Bull Salzburg 4:2 (1:1)
Bramki: Lulić 8′, Parolo 49′, Felipe Anderson 74′, Ciro Immobile 76′ – Berisha 30′, Minamino 71′

Arsenal FC – CSKA Moskwa 4:1 (1:1)