LE: Valencia i Villarreal z awansem, Betis odpada z rozgrywek!

BEIN Sports

Dziś w Hiszpanii rozegrano trzy mecze rewanżowe w ramach 1/16 finału Ligi Europy. W walce o awans mierzyły się Valencia, Villarreal i Betis. Reprezentant Andaluzji musiał uznać wyższość Rennes i pożegnał się przedwcześnie z rozgrywkami. Z kolei ekipy z Walencji i okolic wywalczyły prawo gry w kolejnej rundzie.

Pierwsze starcie miało miejsce w Villarreal, gdzie Żółta Łódź Podwodna podejmowała Sporting Lizbona.

Gospodarze po zwycięstwie z Sevillą w lidze przystąpili do tego starcia niezwykle zmotywowani. Pierwszą dogodną okazję na gola miał Pedraza. Posłał on dośrodkowanie w pole karne, jednakże żaden zawodnik nie zrobił z tej piłki pożytku. Chwilę później kapitalnym strzałem popisał się Pablo Fornals, jednak okazał się on minimalnie niecelny. Villarreal nie próżnował. Podopieczni Javiego Callejy chcieli jako pierwsi objąć prowadzenie. Swoich sił jeszcze raz próbował Pedraza, jednak futbolówka wpadła wprost ręce golkipera. Pomimo ich prób to goście pierwsi zdobyli gola. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy piłkę do siatkę posłał Bruno Fernandes. To trafienie spowodowałoby dogrywkę, gdyby do 90. minuty utrzymał się taki wynik. Taki scenariusz na szczęście Żółtej Łodzi Podwodnej się nie sprawdził. Ciągły napór i ostrzeliwanie bramki Salina przyniósł oczekiwany efekt. W 80. minucie Pablo Fornals z pomocą Ekambiego strzelił gola na 1:1 i tym samym dał awans swojej drużynie.

21.02.2019, Estadio de la Ceramica, Villarreal

Villarreal CF – Sporting Lizbona 1:1 ( 0:1 )

Pablo Fornals 80′ – Bruno Fernandes 45+1′

W drugim spotkaniu Valencia podejmowała szkocki Celtic. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem Nietoperzy 2:0. Dzisiejsi goście chcieli odwrócić losy tego dwumeczu. Starcie to było prawdziwą wymianą ciosów. Przez długi okres piłka po strzałach zawodników nie chciała wpaść do bramki – dobrze interweniowali bramkarze. W 70. minucie świeżo wprowadzony na boisko Kevin Gameiro strzelił gola, który rozstrzygnął losy tego spotkania. Gospodarze tym samym znaleźli się wśród 16. drużyn, które zagrają w 1/8 finału Ligi Europy.

21.02.2019, Estadio Mestalla, Walencja

Valencia – Celtic Glasgow 1:0

Kevin Gameiro 70′

W ostatnim spotkaniu z udziałem Hiszpańskiej drużyny Real Betis podejmował na własnym stadionie francuskie Rennes. Goście podobnie jak w pierwszym spotkaniu wyprowadzili dwa szybkie ciosy, po których Betis miał wielkie problemy z odrobieniem strat. W 22. i 30. minucie Roblesa pokonali kolejno Ramy Bensebaini i Adrien Hunou. Na pięć minut przed gwizdkiem sędziego gola kontaktowego zdobył Giovani Lo Celso. Od tej pory Rennes grało spokojny, uporządkowany futbol. Wiedzieli że kolejny stracony może pogrzebać ich szansę na awans. W 93. minucie M’Baye Niang swoim trafieniem dobił rywali i przypieczętował awans zespołu z Francji do kolejnej fazy rozgrywkowej.