LE: Szachtar za awansem po niesamowitym spotkaniu, przełamanie Bragi

W grupie H, rozgrywek Ligi Europejskiej, Szachtar Donieck bardzo pewnie wygrał na wyjeździe z KAA Gent 5:3. W drugim ze spotkań Braga wygrała pierwszy mecz w grupie, pokonując Konyaspor 3:1.

Początek spotkania w Belgii już mógł zwiastować to, że w tym meczu padnie wiele bramek. Pierwsza z nich bowiem została strzelona już w pierwszej minucie meczu. Wynik dla gospodarzy otworzył Coulibaly. Do 35′ minuty zawodnicy Gent mogli się cieszyć korzystnym dla siebie wynikiem. Następne dziesięć minut które nadeszło, przewróciło to spotkanie do góry nogami. Najpierw z rzutu karnego wyrównał Marlos, pięć minut później na prowadzenie Szachtar wyprowadził Taison, a w trakcie doliczonych do pierwszej połowy minut, wynik do przerwy na 1:3 ustanowił Stepanenko. Wydawało się więc, że goście pomimo słabego początku, łatwo zdobędą trzy punkty i z kompletem oczek po czterech kolejkach, zapewnią sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europejskiej. W 68′ minucie na prowadzeniu umocnił Ukraińców ich pomocnik, Fred. Gent jednak nie zamierzał składać broni. Czas co prawda mijał i trzeba było się pogodzić z porażką, Belgowie chcieli jednak zmniejszyć jej rozmiary. W 83′ minucie na 2:4 trafił Perbet. Szybko odpowiedział na to Ferreyra i było już 2:5. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem, Pyatov musiał wyciągać piłkę z siatki, bowiem został pokonany dziś po raz trzeci. Autorem ostatniej bramki był Milicrvić.

3:5 – 89′ Milicević

KAA Gent: Rinne – Nielsen, Gershon, Foket – Esiti, Neto, Dejaegere (70′ Saief), Asare – Simon (77′ Ndongala), Coulibaly (74′ Perbet), Milicević
Szachtar Donieck: Pyatov – Srna, Kucher, Rakitsky (78′ Ordets), Ismaily – Marlos, Stepanenko, Fred, Bernard – Taison (71′ Dentinho), Ferreyra

Braga po losowaniu grup Ligi Europejskiej, wydawała się być faworytem do awansu. Początek rywalizacji był jednak dla nich dość kiepski. Dwa remisy 1:1 z Konyasporem i Gentem oraz porażka z Szachtarem. Mecz u siebie z tureckim klubem miał być okazją do przełamania się i pierwszego zwycięstwa. Pierwsze pół godziny jednak na to nie wskazywało. Wynik otworzyli goście, którzy również mieli chrapkę na pierwszy komplet punktów, po tym jak swój jedyny dorobek uzyskali właśnie przeciwko Bradze. Szybko na bramkę Rangelova, odpowiedział Velasquez i było już 1:1. Wtedy jednak z boiska wyrzucony został za drugą żółtą kartę, Mauro. Gospodarze musieli więc radzić sobie w dziesiątkę i robili to całkiem dobrze. Jeszcze przed przerwą, prowadzenie Bradze dał Eduardo. Pomimo więc straty jednego gracza, to Portugalczycy prowadzili do przerwy. Siły wyrównały się niecałe dziesięć minut po zmianie stron, kiedy również drugą żółtą kartkę obejrzał Skubić. Na boisku było więc już tylko dwudziestu zawodników, po dziesięciu w każdej z ekip. Wynik ustalił Horta, który w ostatnich sekundach meczu potwierdził pierwsze zwycięstwo Bragi w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej.

Braga – Konyaspor 3:1 (2:1)
0:1 – 30′ Rangelov
1:1 – 34′ Velasquez
2:1 – 45+1′ Eduardo
3:1 – 90+7′ Horta

Braga: Matheus – Goiano, Velazquez (73′ Silva),  Rosić, Carmeiro – Horta, Vukcević, Mauro – Fonte (43′ Tiba), Hassan, Eduardo (70′ Santos)
Konyaspor: Kirintili – Skubić, Turan (46′ Camadali), Bardakci, Uslu – Meha, Findikli, Jonsson, Hadziahmetović (46′ Sahiner) – Rangelov (76′ Bajić), Milosević