LE: Remis Maccabi z Villarealem

UEFA

W meczu 2. kolejki Grupy A Europa League, Maccabi Tel Aviv zremisowało z Villarealem 0:0.

Początek meczu był zdecydowanie dla gospodarzy, dominowali w środku pola, wymieniali między sobą podania, stwarzali zagrożenie. Po dłuższym okresie bez ciekawych akcji, wreszcie coś się zadziało. Carlos Bacca mocno uderzył ale jego strzał został przyblokowany. To Maccabi głównie stwarzało sytuację przez resztę pierwszej połowy. Ich uderzenia były jednak niecelne lub blokowane. Villareal próbował odpowiedzieć, ale obrona gości była dobrze dysponowana.

W drugiej połowie, pierwszy ciekawy strzał oddali gospodarze dopiero w 55. minucie. Eliran Atar uderzył ze szpica niewiele obok bramki Mariano Barbosy. Następnie okazję miał Villareal. Cedric Bakambu dograł piłkę po ziemi do Carlosa Bacci, ten jednak nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji. Hiszpanie kontynuowali atak. Mocny strzał oddał Manuel Trigueros, z problemami ten strzał złapał Pedrag Rajkovic. W 75. minucie mocny  Castillejo i trafił w słupek. Po bardzo słabym meczu nie zobaczyliśmy bramek. Zasłużony remis.