LE: Pożegnanie z Europą. Sheriff – Legia 0:0

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa nie zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Rewanżowe spotkanie pomiędzy Sheriffem Tiraspol a mistrzem Polski zakończyło się bezbramkowym remisem. W Warszawie padł wynik 1:1 i dzięki bramce zdobytej na wyjeździe awans do dalszej fazy uzyskali mistrzowie Mołdawii.

W lepszej sytuacji przed dzisiejszym meczem byli mistrzowie Mołdawii. Wynik 1:1 przed tygodniem w Warszawie oznaczał, że Sheriffowi do awansu wystarczy bezbramkowy remis. Pomimo tego, większość ekspertów w roli faworytów stawiała podopiecznych Jacka Magiery.

Legia potrzebowała gola, więc od pierwszych minut ruszyła do ataku. W 4. minucie po akcji Michała Kucharczyka próbował uderzać Krzysztof Mączyński, ale uczynił to zbyt lekko i Zvonimir Mikulić spokojnie wyłapał piłkę.
W kolejnych minutach legioniści wciąż przeważali. Mistrzowie Polski długo rozgrywali piłkę na połowie rywala, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Gospodarze natomiast ograniczali się głównie do strzałów z dystansu oraz długich piłek w kierunku Ziguy Badibangi. Wraz z upływem czasu poczynali sobie jednak coraz śmielej. Po groźnych uderzeniach Cyrille Bayali i Mateo Susicia, Arkadiusz Malarz zmuszany był do interwencji.
W 38. minucie sytuacja Legii mocno się skomplikowała. Za uderzenie w twarz Badibangi żółtą kartkę obejrzał Michał Pazdan. Obrońca reprezentacji Polski nie mógł się pogodzić z taką decyzją i po chwili szarpnął arbitra za ramię, za co zarobił drugi żółty kartonik, w efekcie czego musiał opuścić boisko. Grająca w osłabieniu Legia przetrwała napór przeciwnika w końcówce pierwszej połowy i do szatni piłkarze schodzili przy wyniku bezbramkowym.

Druga odsłona mogła się rozpocząć bardzo dobrze dla mistrzów Polski. Kilka metrów przed bramką Sheriffa górną piłkę otrzymał Kasper Hamalainen, ale główkował niecelnie i wynik pozostał bez zmian. Dziesięć minut później Legia wreszcie oddała celny strzał. Uderzenie z dystansu Thibault Moulina na rzut rożny odbił Mikulić.
Z minuty na minutę na boisku coraz bardziej widoczna stawała się przewaga liczebna gospodarzy. To oni byli stroną dyktującą warunki gry, a legioniści raz po raz tylko kontratakowali. W 82. minucie Sheriff mógł otworzyć wynik spotkania. Po dośrodkowaniu Susicia w dogodnej sytuacji znalazł się Jeremy de Nooijer, ale główkował ponad bramką.
Na początku doliczonego czasu gry jeszcze lepszą okazję zmarnował Bayala, który przegrał pojedynek sam na sam z Malarzem. Legia w końcowych fragmentach meczu wcale nie była jednak w stanie zagrozić bramce Sheriffa. W efekcie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i tym samym polskich klubów zabraknie w tym sezonie w europejskich pucharach.

Sheriff Tiraspol – Legia Warszawa 0:0