W Belgradzie Crvena Zvezda pierwszy raz w historii podejmowała ukraińskie BATE Borysów w ramach Ligi Europy. Spotkanie na Stadionie Rajko Mitić zakończyło się bramkowym remisem 1-1.

W pierwszej połowie lepiej na boisku prezentowali się gospodarze. Serbski zespół od gwizdka rozpoczynającego spotkanie od razu przystąpili do ofensywy. Nic więc dziwnego, że w cztery minut po dośrodkowaniach, a także uderzeniach wywalczyli rzuty rożne. Żadna próba ze stałego fragmentu gry nie przyniosła im korzyści. Podobno niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, taki przebieg mógł się wydarzyć w tym meczu. Po nieudanych próbach gospodarzy, w 12. minucie w poprzeczkę bramki Milana Borjana zmarnował Mirko Ivacić, oddając strzał w polu karnym. Była to jedyna groźna sytuacja w wykonaniu gości. W kolejnych minutach Crvena wykreowała sobie jeszcze kilka okazji, jednak brakowało postawienia kropki nad „i”.

Podobnie jak w pierwszej połowie, tak samo w drugiej, gospodarze po powrocie z szatni przystąpili do kolejnych ataków. Tym razem Crvenie Zvezda poszczęściło się po upływie dziewięciu minut. Z prawego skrzydła w pole karne technicznie dograł Slavoljub Srnić do pozostawionego bez opieki Nemanja Radonjicia. Ofensywny pomocnik jedynie dostawił stopę, pakując futbolówkę do bramki Denisa Scherbitskiego. Kolejne minuty wyrównały widowisko na Stadionie Rajko Mitić. Co za tym idzie? Wyrównująca bramka w 72. minucie. W szesnastkę gospodarzy świetnie zacentrował Mirko Ivanić, gdzie Nikolai Signevich urwał się defensorom gospodarzy i strzałem z główki nie dał szans bramkarzowi rywali. Do końca meczu serbska drużyna starała się wyjść jeszcze raz na prowadzenie, jednak bez większych efektów, gdyż ich próby zdobycia bramki nie należały do najlepszych.