LE: Marsylia udanie wraca do Ligi Europejskiej

Olympique Marsylia wraca po rocznej przerwie do Ligi Europejskiej i wygrywa 1:0 z Konyasporem.

Marsylia by na nowo zdobyć zaufanie sympatyków klubu musiała koniecznie pokonać Konyaspor. Po ligowej porażce z Monaco i Rennes fani Marsylii na znak sprzeciwu przez pierwsze 10. minut nie dopingowali piłkarzy z Francji. Marsylia całą pierwszą połowę atakowała bramkę Konyasporu, ale nic z tego nie wynikło. Groźny strzał Payeta, to jedyna okazja Marsylii na zdobycie gola w pierwszej połowie.

Marsylia w drugiej połowie szybko objęła prowadzenie po stałym fragmencie gry. Payet dośrodkował wprost na głowę Ramiego, a Francuz spokojnie wpakował piłkę do siatki. Marsylia coraz śmielej atakowała bramkę Konyasporu m.in. strzał Germain zatrzymał się na poprzeczce. Gospodarze też mieli swoją okazję na wyrównanie. Strzał Bourabii, jednak odbił się od poprzeczki. Marsylia wygrywa 1:0 Konyasporem, ale styl w jakim to zrobili nie porwał, nic dziwnego, że gwizdy żegnały schodzących do szatni zawodników ze Stade Velodorme.

W drugim meczu grupy I Vitoria Guimaraes podejmowała na własnym stadionie Salzburg. Pierwszego gola w meczu strzelili Portugalczycy.W 25. minucie Pedrao, po dośrodkowaniu Hurtado z rzutu wolnego strzałem z głową pokonał Walke. Red Bull Salzburg zdołało wyrównać przed przerwą. Długie podanie Samassekou na pole karne, a tam strzałem wślizgiem Berisha wyrównał. W drugiej połowie bramek nie było i obie drużyny podzieliły się punktami.