Po pięciu kolejkach Ligi Europy w grupie D wszystko już było rozstrzygnięte. Awans do dalszej fazy rozgrywek wywalczyły Red Bull Salzburg i Celtic Glasgow. Ci drudzy w ostatniej serii gier pojechali do Zagrzebia na spotkanie z miejscowym Dinamem. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:3.

Mimo, że był to mecz z gatunku tych “o pietruszkę” to od początku tempo gry było wysokie. Po upływie kwadransa na prowadzenie wyszli mistrzowie Chorwacji. Na listę strzelców wpisał się Marko Pjaca.
Dziesięć minut później goście zdołali wyrównać. Bramkę zdobył Kris Commons.
W 30. minucie ten sam piłkarz zaliczył asystę, a drużynę z Glasgow na prowadzenie wyprowadził Stefan Scepović.
To nie był jednak koniec strzelania w pierwszej połowie. W 39. minucie na tablicy wyników ponownie pojawił się remis, po tym jak swojego drugiego gola w meczu strzelił Pjaca.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli piłkarze Dinama. W ciągu pierwszych pięciu minut zdobyli dwie bramki. Najpierw, w 48. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Marcelo Brozović, a dwie minuty później wynik podwyższył Pjaca, kompletując tym samym hat-tricka.
Od tego momentu mistrzowie Chorwacji kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Szkotom, mającym już pewny awans, chyba brakowało motywacji do odważniejszych ataków i gonienia wyniku.
Tak przynajmniej wydawało się do 80. minuty. Wtedy to swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zanotował Scepović.
Więcej bramek już nie padło. Na pożegnanie z Ligą Europy Dinamo Zagrzeb pokonało po pasjonującym meczu Celtic Glasgow 4:3.

Dinamo Zagrzeb – Celtic Glasgow 4:3 (2:2)
Gol 1:0 – 15′ – Marko Pjaca
Gol 1:1 – 24′ – Kris Commons
Gol 1:2 – 30′ – Stefan Scepović
Gol 2:2 – 39′ – Marko Pjaca
Gol 3:2 – 48′ – Marcelo Brozović
Gol 4:2 – 50′ – Marko Pjaca
Gol 4:3 – 81′ – Stefan Scepović