LE: Besiktas pokonuje Tottenham i wygrywa grupę!

W meczu ostatniej kolejki grupy C Ligi Europy w Stambule zmierzyły się miejscowy Besiktas oraz londyński Tottenham. Stawką pojedynku było pierwsze miejsce w grupie. Ostatecznie zajęli je gospodarze dzisiejszego meczu, którzy pokonali “Koguty” 1:0.

Spotkanie ledwo się rozpoczęło, a piłkarze obu drużyn już byli zmuszeni powrócić do szatni. Na stadionie doszło bowiem do awarii oświetlenia i sędzia przerwał zawody.
Po upływie około 15 minut udało się uporać z problemami technicznymi i mecz został wznowiony. Jupitery na stadionie zaświeciły, ale piłkarze wciąż wyglądali na nieco “zgaszonych”. Spotkanie toczyło się w wolnym tempie. Przewaga leżała po stronie gości, ale nie byli oni w stanie jej udokumentować zdobyciem gola. Do przerwy w Stambule bez bramek.

Po przerwie odważniej zaatakowali gospodarze. W 59. minucie przyniosło to efekt w postaci gola. Na listę strzelców wpisał się Cenk Tosun.
Strata gola podrażniła trenera Tottenhamu Mauricio Pochettino, który w przeciągu siedmiu minut wykorzystał wszystkie trzy zmiany. Nic to jednak nie pomogło i wynik meczu utrzymał się do końca. Co ciekawe, w doliczonym czasie gry światło na stadionie zgasło po raz drugi. Mecz udało się jednak dokończyć. Besiktas dzięki zwycięstwu wyprzedził Tottenham i zajął pierwsze miejsce w grupie.

Besiktas Stambuł – Tottenham Hotspur FC 1:0 (0:0)
Gol 59′ – 1:0 – Cenk Tosun