telegraph.co.uk

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy Everton Liverpool pokonał na własnym stadionie Dynamo Kijów 2:1. Cały mecz na ławce rezerwowych gości spędził Łukasz Teodorczyk.

Początek spotkania należał do ekipy z Kijowa. W 14. minucie gracze Dynama wyszli na prowadzenie, po tym jak podanie Andrija Jarmolenki wykorzystał Oleg Gusiew.
W kolejnych minutach do ataku ruszyli piłkarze Evertonu, chcąc jak najszybciej odrobić straty. Udało się to jeszcze przed przerwą. W 39. minucie do siatki rywali trafił Steven Naismith. Po pierwszej połowie Everton remisował z Dynamem 1:1.

W drugiej odsłonie meczu wciąż stroną przeważającą był Everton. Gospodarze za wszelką cenę próbowali zapewnić sobie jakąkolwiek zaliczkę przed rewanżem w Kijowie. Udało się dopiero w końcówce spotkania. W 81. minucie obrońca ukraińskiego zespołu Danilo Silva zagrał piłkę ręką w polu karnym, a arbiter wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki. Do piłki podszedł Romelu Lukaku i pewnym strzałem pokonał doświadczonego Oleksandra Szowkowskiego, zapewniając angielskiej drużynie zwycięstwo.
Everton pokonał Dynamo 2:1, ale przed rewanżem w Kijowie sprawa awansu wciąż pozostaje otwarta.

Everton Liverpool – Dynamo Kijów 2:1 (1:1)
Gol 0:1 – 14′ – Oleg Gusiew
Gol 1:1 – 39′ – Steven Naismith
Gol 2:1 – 82′ – Romelu Lukaku (k.)