LE: Pewna wygrana Napoli

Napoli po wspaniałej grze pokonuje Dynamo Moskwa 3-1. Goście jako pierwsi objęli prowadzenie, ale w znakomitej dyspozycji był Gonzalo Higuain, który zaliczył hattricka. Do Rosji na Ariena Chimki podopieczni Beniteza udają się ze sporą zaliczką.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla przyjezdnych. Już w drugiej minucie spotkania Dynamo Moskwa objęło prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Valbueny na bramkę zamienił Kevin Kuranyi. Niemiec z brazylijskim paszportem urwał się spod opieki Britosa i głową skierował piłkę do siatki Andujara. Argentyński goalkeeper był bez szans. Bramka dla Dynamo nie podcięła skrzydeł zawodnikom Beniteza. Można nawet powiedzieć, że była im potrzebna, bo do tej pory Błękitni ruszyli do zdecydowanych ataków. Na efekty trzeba było czekać do 25 minuty. Faouzi Ghoulam bardzo ładnie dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne do Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk wyskoczył do piłki i skierował ją w lewy róg Gabulova. Bramka dla gospodarzy tylko dodała im skrzydeł. nie minęło 5 minut od wyrównania a Napoli już miało okazję do wyjścia na prowadzenie. Mathieu Valbuena zahaczył w polu karnym Jose Callejona i arbiter tego spotkania,Tasos Sidiropoulos nie miał innego wyboru jak podyktować rzut karny dla Napoli. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Higuain i mocnym strzałem w środek wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i Sidiropoulos zaprosił obie drużyny na przerwę do szatni.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Nadal dominowali Higuain i spółka nie dając rywalom cienia szansy na zwycięstwo. Tym bardziej, że minutę po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter musiał usunąć z placu gry Romana Zobnina, który wykonał groźny wślizg na nogi Ghoulama. Rosjanin za ten faul obejrzał drugą żółtą kartkę i w ten sposób zakończył udział w tym meczu. Rosjanie jeszcze bardziej cofnęli się do defensywy oddając pole do gry podopiecznym Rafaela Beniteza. Napoli ruszyło do ataków w poszukiwaniu trzeciej bramki, która zamknęłaby spotkanie. Udało im się w 55 minucie, kiedy Dries Mertens dośrodkował piłkę w pole karne Dynamo Moskwa. Futbolówka trafiła do De Guzmana, który natychmiast zgrał ją do Higuaina. Napastnik Napoli przyjął piłkę na klatkę piersiową, po czym lewą nogą skierował piłkę do siatki obok bezradnego Gabulova.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Napoli, które przed tym meczem było zdecydowanym faworytem nie zawiodło swoich fanów zgromadzonych na  stadionie San Paolo i do rewanżu przystępuje z dwoma bramkami przewagi. Rewanż odbędzie się za tydzień na Ariena Khimki o godzinie 18.00 czasu polskiego.

SSC Napoli 3:1 Dynamo Moskwa – 12.03.2015 (21.05)

0:1, K. Kuranyi 2′

1:1, G. Higuain 25′

2:1 G. Higuain 31′

3:1, G. Higuain 55′

Kartki: Ghoulam – Valbuena, Zobnin, Dzsudzsak, Zobnin (druga żółta), Hubocan, Samba

Napoli: M. Andujar – B. Henrique, K. Koulibaly (R. Albiol), M. Britos, F. Ghoulam – Jorginho, G. Inler, D. Mertens, J. Callejon (C. Zuniga), J. De Guzman (M. Hamsik) – G. Higuain.

Dynamo Moskwa: V. Gabulov – A. Kozlov, T. Hubocan, C. Samba, Y. Zhirkov – M. Valbuena (A. Ionov)R. Zobnin, W. Vainqueur, B. Dzsudzsak (A. Tashaev) – A. Kokorin, K. Kuranyi (A. Buttner).