LE: Dudelange remisuje z Legią, Mistrz Polski odpada

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

F91 Dudelange zremisowało z Legią Warszawa 2:2. W pierwszym meczu Luksemburczycy wygrali 2:1 i to oni zagrają w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy.

Pierwszy mecz w Warszawie zakończył się zwycięstwem dzisiejszych gospodarzy 2:1, dla Warszawskiej Legii taki wynik był kompromitacją. Nowy trener Legii, Ricardo Sá Pinto zapowiadał, że jego zespół awansuje, ale mistrz Luksemburga miał podobny plan, im wystarczył tylko remis, a Warszawiacy musieli wygrać dwoma golami.

Pierwsi zaatakowali gospodarze i od razu wyszli na prowadzenie. Patrick Stumpf dostał podanie od jednego z kolegów, wyszedł sam na sam z Arkadiuszem Malarzem i pokonał bramkarza Legii.

Dudelange poszło za ciosem i zdobyło drugiego gola. Świetnym strzałem zza szesnastki popisał się Stelvio. Legia grała słaby mecz i mogła stracić trzecią bramkę, lecz goalkeeper Warszawian dobrze interweniował po kopnięciu Dominika Stolza. Podopieczni Ricardo Sá Pinto w końcu przeprowadzili dobrą, ofensywną akcję i pokonali Jonathana Jouberta. Michał Kucharczyk z prawej strony podał w szesnastkę do José Kanté, a ten strzelił tuż pod poprzeczkę.

W grze Mistrza Polski było widać małą poprawę, ale Dudelange i tak mogło podwyższyć prowadzenie. W 43. minucie Kevin Malget główkował w słupek. Do przerwy Dudelange prowadziło z Legią 2:1.

Pierwsze minuty drugiej połowy to przewaga Legii, w 53. minucie sprzed pola karnego strzelał Carlitos, ale świetną interwencją popisał się Joubert. Swoją okazję do gola miał też Sebastian Szymański, który uderzył z ostrego kąta, lecz piłka przeleciała tuż obok bramki. Blisko zdobycia trzeciej bramki byli też podopieczni Dino Tropmollera jednak David Turpel kopnął daleko obok słupka. Warszawska Legia w końcówce meczu zdobyła gola wyrównującego za sprawą Kanté, niestety ta bramka padła za późno i Mistrz Polski pożegnał się z Ligą Europy.