Laporta: Na arenie sportowej będziemy rywalizować o wszystko

Laporta

fcbarcelona.com

Joan Laporta spotkał się z przedświątecznie z przedstawicielami mediów.

To tradycyjne spotkanie przedświąteczne dla Barcelony. Przy okazji prezydent klubu wygłosił przemówienie, w którym mówił o rozwoju “Blaugrany”.

– Jesteście jednym z kanałów, które mamy do informowania. Na pewno głównym do informowania socios na całym świecie. Staramy się działać z maksymalną przejrzystością i rygorem. Jestem świadomy, że Barça prowadzi intensywną działalność medialną. Czasami, ze względu na poufność, musimy być ostrożni i nie możemy przekazywać wszystkiego, co robimy. Nie możemy. Zawsze staramy się działać w interesie Barçy. Nie jesteśmy w stanie wyjaśnić wszystkiego. To są wyjątkowe przypadki. Na co dzień staramy się wyjaśniać wszystko z zachowaniem przejrzystości i rygoru – mówił Laporta do dziennikarzy.

Zdradził też czego można się spodziewać po Barcelonie w najbliższych miesiącach.

– Dowiemy się, kto wygrał przetarg na budowę Espai Barça. Zostaniecie dokładnie o tym poinformowani. To jest priorytet dla klubu. Na Camp Nou planujemy wrócić jesienią 2024 roku – mówił.

– Poznamy orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości [ws. Superligi]. To, co Luksemburg powie o Superlidze, będzie bardzo ważne dla europejskiego futbolu. Chcemy poprawić konkurencyjność i chcemy, aby nastąpiła reforma modelu zarządzania. Naznaczy to “przed i po” w europejskiej piłce. To, czym orzeczenie w sprawie “prawa Bosmana” było dla zawodników, tym to orzeczenie będzie dla klubów. Poznamy je na wiosnę – dodał.

Laporta jasno podkręcił, że na arenie sportowej klub będzie walczył o wszystko.

–  Celem priorytetowym jest LaLiga. To proste. Szatnia, z Xavim na czele, ma jasność co do tego. A prawda jest taka, że mamy bardzo konkurencyjny zespół. W lecie wykonaliśmy pracę z “dźwigniami finansowymi”. Sprowadziliśmy zawodników z udokumentowanym doświadczeniem. Dlatego uważamy, że mamy dobry zespół; że w najbliższych latach będzie on bardzo konkurencyjny i zwróci się poprzez sukces sportowy. Chcemy wygrać LaLigę, aby pokazać, że proces odbudowy klubu jest na dobrej drodze – przekazał.

Źródło: FC Barca.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.