Laporta: Ciąży na nas duża odpowiedzialność

Joan Laporta

Zdjęcie: FC Barcelona

FC Barcelona w niedzielę poinformowała, że Joan Laporta wygrał wybory prezydenckie w klubie.

Laporta zebrał najwięcej głosów socios, niemal dwa razy więcej niż Victor Font i tym samym wraca do kierowania klubem. W końcu był już prezydentem “Blaugrany” w latach 2003-2010. Po ogłoszeniu wyników Laporta wygłosił swoje pierwsze przemówienie w nowo-starej roli.

– Przede wszystkim dziękuję socios, którzy wzięli udział w wyborach. Te wybory sprawiają, że jesteśmy więcej niż klubem. Są najważniejsze w historii, bo odbyły się trudnych warunkach pandemii. Dziękuję socios, którzy nas wsparli. Dziękuję również Komisji Zarządzającej za organizację wyborów. Dzisiejszy dzień był świętem demokracji i barcelonismo. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam w kampanii. To najdłuższa kampania w historii klubu, a wy sprawiliście, że mogliśmy wygrać. Bez kolegów z kandydatury nie udałoby nam się to. Chciałbym także podziękować osobom z nami związanym, których już jednak z nami nie ma. Jest nią np. Johan Cruyff. On inspiruje wszystkie podejmowane decyzje. Dziękuję też naszym rodzicom, dzięki którym zostaliśmy socios. Dziękuję piłkarzom i piłkarkom, którzy bronią naszych kolorów. Oni też wzięli udział w tych wyborach i zasługują na wszystko. Dziękujemy także mediom za profesjonalną pracę w trakcie całej kampanii – mówił Laporta.

Działacz odniósł się także do wygasającej umowy Lionela Messiego z Barceloną.

– Mija 20 od debiutu Leo Messiego w infantilu. A dziś przyszedł on zagłosować w wyborach wraz z synem. Dla mnie jest to znak, że on kocha Barçę. Jesteśmy wielką rodziną, a najlepszy piłkarz świata kocha Barçę. Zachęcimy go, by został, bo tego chcemy wszyscy. Będziemy szli wszyscy razem mierzyć się z wyzwaniami, które przed nami. Ciąży na nas duża odpowiedzialność, ale jesteśmy optymistami i myślimy o zwycięstwach. Nie chcemy popadać w katastrofizm. Barcelona będzie ponownie w dobrej kondycji finansowej. Jestem przekonany, że osiągniemy nasze cele i poradzimy sobie z trudnościami – przekonywał.

Na sam koniec Laporta podziękował swoim przeciwnikom: Victorowi Fontowi i Toniemu Freixy.

Źródło: FC Barca.com


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *