LaLiga: Remis w derbach Barcelony!

twitter.com/fcbarcelona

W dzisiejszym hicie kolejki Espanyol na RCDE Stadium podejmował w debrach miasta lokalnego rywala – FC Barcelonę. Obie ekipy podzieliły się punktami, dla gospodarzy bramkę zdobył Gerard Moreno, zaś dla Barcelony Gerard Piqué. Goście wystąpili w lekko rezerwowym składzie, na ławce usiadł przede wszystkim Messi, Rakitić i Alba. Zmiany te były podyktowane zbliżający się meczem w półfinale Copa Del Rey przeciwko Valencii.

Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Goście od razu narzucili własny styl gry, ale widać było opór gospodarzy, nie zamierzali się poddawać. W 3. minucie strzał na bramkę oddał Víctor Sánchez, niestety obrona spisała się dobrze blokując to uderzenie. W 10. minucie dośrodkowanie w pole karne posłał José Jurado, Ter Stegen nie miał problemu z jej przejęciem. Pierwszą dobrą okazję na zdobycie gola zawodnicy gości mieli chwilę po ostatniej akcji przeciwnika, kiedy to Paco posłał piłkę w kierunku Luis Suáreza, ten strzelił w kierunku bramki, lecz świetnie spisał się Diego López. W 16. minucie Semedo dośrodkował do Paco Alcácera. Ten oddał strzał głową minimalnie niecelnie. Barcelona grała swoje. Ciągłe ataki pozycyjne, stała kontrola gry, dobra organizacja w obronie. Espanyol niekiedy nie miał możliwości wyjścia dalej niż własna połowa. W 21. minucie kapitalnym strzałem popisał się Coutinho, niestety trafił w poprzeczkę. Dobrą okazję na zdobycie gola miał Léo Baptistão, czujności nie stracił bramkarz gości. W 33. minucie Baptistão znów dał o sobie znać. Oddał strzał głową, futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Przed końcowym gwizdkiem obie ekipy mogły objąć prowadzenie za sprawą rzutów wolnych. Okazje kolejno zmarnowali Esteban Granero oraz Luis Suárez. Do przerwy 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się od gola dla Espanyolu, niestety sędzia nie mógł go uznać, ponieważ wcześniej piłka całym obwodem przekroczyła linie boczną. Barcelona próbowała atakować, wyjść na prowadzenie, niestety zarówno ona jak i gospodarze mieli bardzo silnego rywala jakim był ciągle padający deszcz. Woda w niektórych miejscach boiska zgromadziła się w dużych ilościach. W 61. minucie Suárez oddał strzał na bramkę Lopeza, ten nie miał problemu z interwencją. W 66. minucie Espanyol dopiął swego. Po kapitalnym dośrodkowaniu Sergio Garcíi do Gerarda Moreno, hiszpański napastnik umieścił piłkę w siatce. Ter Stegen nie mógł nic zrobić. Barcelona włączyła wyższy bieg. W 77. minucie Messi posłał piłkę z rzutu rożnego, jego koledzy nie zdołali wykorzystać sytuacji i zdobyć bramki. Udało im się to niedługo poźniej, kiedy to Messi dośrodkował z rzutu wolnego. Okazję wykorzystał Gerard Piqué wyskakując najwyżej wśród zawodników w polu karnym, strzałem głową pewnie pokonał Diego Lópeza. Obie ekipy nastawiły się jednak na wygrane, w końcówce mieli swoje sytuacje, których nie wykorzystali. Mecz kończy się wynikiem 1:1. Barcelona wciąż jest niepokonaną drużyną wśród 5. najsilniejszych ligach w Europie.