LaLiga: Pierwszy szkoleniowiec pożegnał się już z pracą

villarrealcf

Quique Setien został zwolniony z funkcji trenera piłkarzy Villarreal.

“Żółta Łódź Podwodna” jako pierwsza zwolniła szkoleniowca w sezonie 2023/24 LaLiga. We wtorek poinformowała o zerwaniu współpracy z Quique Setienem. Pierwotnie miał jeszcze przez rok ważną umowę. Miguel Angel Tena, jeden z dyrektorów klubu, przejmie tymczasowe obowiązki na czas poszukiwania nowego menedżera.

Stało się to zaledwie po czterech pierwszych kolejkach w bieżących rozgrywkach. Villarreal jednak wygrał tylko jeden mecz, a przegrał aż trzy na start sezonu. W przeszłości Setien był już blisko pożegnania się z posadą. Uratowała go dobra końcówka poprzedniego sezonu i ostatecznie zajęcie piątego miejsca w lidze. Szkoleniowiec miał też problematyczne relacje z najważniejszymi postaciami w zespole.

Tym samym za długo nie potrwała przygoda Setiena z Villarrealem. Przejął klub w październiku 2022 roku. Zastąpił on wtedy Unai’a Emery’ego, który z kolei niespodziewanie przeniósł się do Aston Villi.

Setien ma bogate CV, w przeszłości prowadził piłkarzy m.in. Betisu Sewilla i Barcelony. Zatem raczej nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowej posady.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.