LaLiga: Pierwsza porażka lidera

atleticodemadrid.com

Sensacja w La Lidze. W meczu 24. kolejki hiszpańskiej La Ligi Atletico Madryt przegrało 0:2 na własnym stadionie z Levante. Dla gospodarzy to dopiero druga ligowa porażka oraz pierwsza na własnych śmieciach.

Wynik meczu w trzydziestej minucie otworzył Jose Morales, dla którego była to jedenasta bramka w sezonie. Natomiast rezultat spotkania w piątej minucie doliczonego czasu gry, ustalił Jorge de Frutos (trzeci gol w rozgrywkach). Tym sposobem Levante przełamało swoją złą serię – trzech spotkań bez zwycięstwa. Proszę sobie wyobrazić, że goście oddali dzisiaj tylko dwa celne strzały, więc ich skuteczność jest stuprocentowa. Taką statystyką nie mogą się pochwalić podopieczni Diego Simeone, którzy dzisiaj oddali aż jedenaście strzałów.
Gołym okiem widać, że Los Rojiblancos przeżywają kryzys formy, ponieważ jest to drugi mecz z rzędu bez zwycięstwa oraz trzeci w ostatnich czterech spotkaniach. Takie wyniki niewątpliwie cieszą goniących Real, Barcelonę oraz fanów hiszpańskiej ligi, którzy mają cały czas nadzieję, że walka o mistrzostwo nie jest już przesądzona.
W następnej serii spotkań klub z Madrytu zagra na wyjeździe z Villarreal (siódme miejsce), a zajmujący ósmą pozycję Levante pojadą do Bilbao, zmierzyć się z miejscowym Athletic.

20.02.2021, godz. 16:15 Atletico Madryt – UD Levante 0:2 (0:1)