LaLiga: Pięć bramek w El Clasico! Bellingham daje triumf Realowi (WIDEO)

Vazquez i Bellingham

Nie brakowało emocji w kolejnym El Clasico na Santiago Bernabeu. Real Madryt pokonał Barcelonę 3:2, a o zwycięstwo walczył do ostatnich minut.

Właściwie od pierwszych minut mieliśmy wymianę ciosów w tym starciu. To przyjezdni wyszli na prowadzenie w szóstej minucie. Po rzucie rożnym do siatki trafił Andreas Christensen.

Długo Barcelona z prowadzenia nie cieszyła się, bowiem nieco ponad dziesięć minut. Real Madryt wywalczył rzut karny, który wykorzystał Vinicius.

Katalończycy mogli szybko odpowiedzieć. Lamine Yamal po kolejnym stałym fragmencie strącił piłkę w kierunku bramki. VAR długo analizował, czy Andriy Łunin chwycił futbolówkę na linii, czy nie. Niestety nie ma w LaLiga systemu goal-line, więc na pewno długo będzie mowiono o tej sytuacji.

Przyjezdni koniec końców wyszli ponownie na prowadzenie, a na 2:1 trafił rezerwowy Fermin Lopez.

Gospodarze jednak nie odpuszczali. W 73. minucie zaspał Joao Cancelo, co wykorzystał Lucas Vazquez i wyrównał. A decydujący cios… w doliczonym czasie gry należał do Jude’a Bellinghama.

Real Madryt wygrywa… i ma w lidze już jedenaście punktów przewagi nad Barceloną. Wydaje się, że kwestia mistrzostwa Hiszpanii jest już właściwie przesądzona.

Warto jeszcze odnotować, że w tym meczu do 64. minuty grał Robert Lewandowski. Niestety, Polak nie pokazał się ze zbyt dobrej strony. Miał jedną sytuację, której nie wykorzystał po strzale głową. A tak to był mocno niewidoczny.