LaLiga: Pewna wygrana Levante. Athletic wciąż w kryzysie!

Mirror

Na zakończenie 14. kolejki goście z Bilbao przyjechali na konfrontację z Levante. Gospodarze wygrali pewnie 3:0 nie dając żadnych szans zawodnikom Eduardo Berizzo.

Już od pierwszych minut Athletic ruszył do wysokiego pressingu starając się odebrać piłkę jeszcze na połowie rywala. Ich problemy z wygrywanie meczów zarówno u siebie jak i na wyjazdach sprawiły, że podeszli do tego spotkania niezwykle zmotywowani. Dodatkowo trener Eduardo Berizzo zastosował zmianę systemu na trójkę obrońców. W starciu z Huescą pomysł ten zdał egzamin, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że akurat mecz tej skali nie powinien za wiele przesądzać. Dziś rywal był o wiele bardziej wymagający, ale z przebiegu spotkania nie stworzył zbyt wielu okazji na gola. Można było zauważyć, że ich planem było wyczekiwanie na błąd gości, aby następnie ich skontrować. W 20. minucie okazję na gola miał Roger, ale strzał wybronił Iago Herrerín. Athletic odpowiedział dość szybko, wrzutkę w pole karne do wbiegającego tam Aritza Aduriza posłał Mikel San José. Napastnik jednak źle przyjął sobie piłkę i zaprzepaścił szansę na objęcie prowadzenia. Mieliśmy również sporą kontrowersję, Unai Núñez faulował Rogera Martiego. Do interpretacji potrzebna była pomoc systemu VAR. Po chwili narad i obejrzenia powtórek arbiter główny pokazał Baskijskiemu obrońcy żółtą kartkę. Gdy wydawało się, że obie ekipy będą schodzić do szatni z zerowym dorobkiem zawodnicy Levante zdobyli gola po stałym fragmencie. Strzał Moralesa wykorzystał Chema, który bez problemów umieścił piłkę w siatce. Do przerwy 1:0.

Po zmianie stron Levante zmieniło całkowicie jakość gry. Zaczęli przeważać dominować, a przecież spodziewaliśmy się tego po zepsole, który stracił bramkę do szatni. Nic z tych rzeczy. To gospodarze przejęli inicjatywę i szybko widać było tego skutki. W 59. minucie Jose Campana wykorzystał paradę Iago Herrerína i dobił piłkę do pustej bramki. Chwilę później mogło być już 3:0, ale José Luis Morales stanowczo przekombinował. Jednak co nie odwlecze to nie uciecze. W 69. minucie Roger Marti wykorzystał zgranie od Campanii i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Tymczasem kolejny brutalny faul popełnił jeden z defensorów gości – Peru Nolaskoain. Z pomocą systemu VAR Santiago Jaime Latre nie miał innej możliwości niż pokazanie czerwonej kartki i odesłania piłkarza z murawy. Zawodnicy Athleticu byli coraz bardziej przybici wynikiem. Nie mieli pomysłu jak chociaż zdobyć gola honorowego.