LaLiga: Koncert FC Barcelony! Piłkarze Xaviego nie dali Betisowi żadnych szans

Twitter/X: @FCBarcelona

Wspaniały mecz w wykonaniu FC Barcelony. “Duma Katalonii” rozgromiła Real Betis aż 5:0. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie. Na dośrodkowanie zdecydował się Oriol Romeu. Podanie znalazło adresata w osobie Joao Felixa, który po lekkich problemach z opanowaniem piłki minął bramkarza, a następnie z ostrego kąta wpakował futbolówkę do siatki. Na drugiego gola kibice “Dumy Katalonii” nie musieli długo czekać. W 32. minucie Andreas Christensen perfekcyjnie obsłużył Roberta Lewandowskiego i ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Rui Silvą. Polak nie mylił się i podwyższył rezultat spotkania. W końcówce pierwszej części meczu dogodne okazje pojawiły się po obu stronach. Najpierw Marc-Andre ter Stegen uratował swój zespół przed stratą bramki, a następnie to Barcelona, po źle rozegranym rzucie rożnym Realu Betis, ruszyła do kontrataku, który sfinalizował Joao Felix. Uderzenie Portugalczyka powstrzymał jednak golkiper gości.

Po przerwie FC Barcelona nie spuściła nogi z gazu. W 62. minucie rzut wolny na kolejnego gola zamienił Ferran Torres. Hiszpan sprytnie posłał piłkę obok muru i pokonał Francisco Vieitesa, który zastąpił między słupkami Rui’ego Silvę. Podstawowy bramkarz Realu Betis już w pierwszej połowie doznał kontuzji i nie wyszedł na drugie czterdzieści pięć minut rywalizacji. Chwilę potem swoje trafienie dołożył także wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Raphinha. Betis był całkowicie bezradny, a gospodarze wciąż dążyli do strzelenia kolejnych goli. W końcu w 81. minucie wynik meczu ustalił Joao Cancelo. Było to dla niego debiutanckie trafienie w barwach “Dumy Katalonii”.

FC Barcelona zagrała znakomite spotkanie, nie dając rywalowi żadnych szans. Już we wtorek podopiecznych Xaviego czeka starcie z Royal Antwerp FC w ramach fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzów. Z kolei Real Betis ma przed sobą czwartkowy mecz przeciwko Rangersom w Lidze Europy.

16.09.2023, 5. kolejka LaLigi, Estadio Olimpico (Barcelona)

FC Barcelona – Real Betis 5:0 (2:0)

Joao Felix 25′, Robert Lewandowski 32′, Ferran Torres 62′, Raphinha 66′, Joao Cancelo 81′

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen – Joao Cancelo, Jules Kounde, Andreas Christensen (76′ Inigo Martinez), Alejandro Balde (76′ Marcos Alonso) – Frenkie de Jong, Oriol Romeu (64′ Ilkay Gundogan), Gavi – Ferran Torres (64′ Raphinha), Robert Lewandowski, Joao Felix (64′ Lamine Yamal)

Real Betis: Rui Silva (46′ Francisco Vieites) – Hector Bellerin, Marc Bartra, Chadi Riad, Juan Miranda – Sergi Altimira, Marc Roca (66′ Guido Rodriguez) – Luiz Henrique (46′ Abde Ezzalzouli), Isco (66′ Rodri), Ayoze Perez (66′ Juan Cruz) – Willian Jose

Żółte kartki: Inigo Martinez – Marc Bartra, Guido Rodriguez

Sędzia: José Maria Sánchez Martínez