LaLiga: Betis lepszy od Villarrealu

Blog Betis

Dziś na Estadio Benito Villamarín Betis podejmował Villarreal. Gospodarze pokonali przyjezdnych 2:1. Warto podkreślić, że od 31. minuty goście grali w osłabieniu po faulu Daniele Bonery, za który otrzymał czerwoną kartkę.

Już od pierwszych minut spotkanie zapowiadało się na wyrównane. W 5. minucie piłkę z rzutu rożnego zagrywa Samu Castillejo, ale jeden z obrońców wyjaśnia sytuację. Chwilę później piłkę przejmuje Jordi Amat, który usiłował strzelić z dalekiej odległości, jednak jeden z rywali zablokował to uderzenie. W 13. minucie Daniele Bonera oddał strzał z dystansu na bramkę, ale bramkarz nie musiał się ruszać z miejsca, piłka przelatuje daleko obok prawego słupka. W 18. minucie Samu Castillejo zagrywał z rzutu wolnego, niestety nie udało mu się podać do kolegów ustawionych w polu karnym rywala. Jeden z obrońców reaguje szybko i zapobiega utracie gola. W 31. minucie plan na mecz drużyny przyjezdnych mocno się skomplikował, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Daniele Bonera za faul na Rubenie Castro. Betis w obecnej sytuacji dążył do jak najszybszego strzelenia bramki. Udało im się to tuż przed gwizdkiem sędziego. Piłkę w siatce umieścił Loren Morón, oddał strzał z odległości 25. metrów. Sergio Asensjo nie miał szans na dobrą interwencję. Do przerwy 1:0.

Drugą połowę lepiej rozpoczął Betis. W 48. minucie z rzutu wolnego uderzał Andrés Guardado, strzał minimalnie niecelny. W 61. minucie goście mieli okazje wyrównać w tym spotkaniu. Z rzutu wolnego wrzutkę na pole karne posłał Castillejo, obrona gospodarzy wybili futbolówkę po za pole karne. Villarreal nie odczuwał braku zawodnika, starał się robić swoje, grać na miarę możliwości w celu zdobycia gola kontaktowego. Na ich nieszczęście w 65. minucie Loren Morón po raz drugi pokonał Sergio Asenjo, strzelając zza pola karnego. W 74. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Camarasa, niestety niecelnie. Villarreal dążył do strzelenia gola kontaktowego. W 79. minucie mieli idealną okazję, bowiem w polu karnym został faulowany Czeryszew. 11-stkę na bramkę zaminił Carlos Bacca. Przed końcowym gwizdkiem goście mogli wyrównać, ale piłkę meczową zepsuł strzelec jedenastki. Mecz kończy się wynikiem 2:1.