LaLiga: Barcelona zwycięża z Atlético w hicie kolejki!

Dziś na Camp Nou Barcelona podejmowała Atlético w hicie kolejki. Podopieczni Ernesto Valverde pokonali gości 1:0, a jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Leo Messi. Gospodarze zwiększyli przewagę nad wiceliderem do 8. punktów.

Początek meczu był bardzo chaotyczny. Obie ekipy nie mogły się odnaleźć, sporo niepotrzebnych podań, kilka ważnych strat. Okres ten szybko się zakończył – Barca przejęła inicjatywę. W 13. minucie z rzutu wolnego uderzał Messi, niestety trafił w mur. Parę minut później w indywidualnej akcji oddał strzał na bramkę Oblaka, lecz ten nie miał problemu z jej złapaniem. Pierwszą okazję goście mieli w okolicach końca drugiego kwadransu. Thomas postanowił sprawdzić czujność niemieckiego golkipera i strzelił z okolic 30. metra mocno, ale minimalnie nie celnie. W końcu Barcelona dopięła swego. Z rzutu wolnego przepiękną bramkę zdobył Messi, nie dając Oblakowi jakich kolwiek szans na skuteczną interwencję. Do przerwy 1:0

W drugiej połowie gospodarze wciąż dominowali, nie dawali wyszaleć się gościom, którzy za wszelką cenę próbowali strzelić bramkę wyrównującą. W 63. minucie z rzutu wolnego uderzał Koke, obrona zdołała poradzić sobie w tej sytuacji i wybiła piłkę poza pole karne. Od około 70. minuty Atlético grało na czterech napastników, ale i taka gra nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Pod koniec spotkania Diego Costa zdobył gola, lecz arbiter nie uznał trafienia hiszpańskiego napastnika, bowiem ten znajdował się na pozycji spalonej. Mecz kończy się wynikiem 1:0.