La Liga: Zwycięstwo Celty Vigo

Sky Sports

W spotkaniu Deportivo La Coruna z Celtą Vigo, drużyna gości odniosła pewnie zwycięstwo 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się dla Celty w najlepszy możliwy sposób. Już w 3. minucie Sisto zagrał w pole karne, a piłkę do bramki posłał Daniel Wass. Drużyna gospodarzy podirytowana tą sytuacją, próbowała jak najszybciej wyrównać stan spotkania. Trzy minuty później Colak oddał świetny strzał na bramkę, jednak bramkarz zachował czujność. Kilka minut później Deportivo miało kolejną bardzo dobrą okazję. Adrian oddał strzał, jednak był on niecelny. Wynik odmienił się na przekór próbą gospodarzy. W 40. minucie Maximiliano Gomez Gonzalez znalazł się w idealnej sytuacji, odegrał piłkę do Aspasa, a ten wpakował ją do pustej bramki. Do przerwy wynik 2:0 dla przyjezdnych.

Po przerwie gra nieco się uspokoiła, ale do czasu. W 53′ Deportivo zostało pogrążone po raz trzeci, a autorem bramki był skuteczny w tym sezonie Iago Aspas. Gospodarze byli rozłożeni na łopatki, jednak nie poddawali się w walce o korzystny wynik. W 59. minucie bramkę na 3-1 zdobył Florin Andone. Po tym wydarzeniu sytuacja ucichła na dobre kilkanaście minut. W 79′ jeden z zawodników Celty oddał świetny strzał, jednak piłka uderzyła  poprzeczkę. Do 90. minuty nie wydarzyło się nic ciekawego. Sędzia przedłużył spotkanie o 5. minut, a następnie zabrzmiał ostatni gwizdek w tym meczu. Rezultat końcowy: 1-3 i zwycięstwo drużyny Celty Vigo.

23.12.2017 r., 17. kolejka La Liga, Estadio Municipal de Riazor, frekwencja – 27877

Deportivo La Coruna – Celta Vigo 1:3 (0:2)

Andone (59′); Wass (3′), Aspas (40′. i 53′.)

Deportivo: Ruben – Juanfran, Schaer (60. Valverde), Sidnei, Luisinho – Borges, Guilherme – Gil (81. Borja), Colak (46. Andone), Adrian – Perez

Celta: Blanco – Mallo, Cabral, S.Gomez, Jonny – Wass (90. Mendez), Lobotka, Hernandez – Aspas, M.Gomez (79. Radoja), Sisto (71. Mor)

Żółte kartki: Borges, Schaer (Deportivo); Blanco, Mallo (Celta)

Sędzia: Alberto Undiano (Esp)