La Liga: Zwycięstwo Atleti w cieniu czerwonej kartki dla Diego Costy

Jak mawiał klasyk – nowy rok, nowa ja. Takiego stwierdzenia nie znają raczej gracze Simeone, którzy tak jak przed Sylwestrem nie zachwycali swoją grą.

Podopieczni Cholo Simeone solidnie wkroczyli w nowy rok, wygrywając swój pierwszy mecz w lidze po przerwie świątecznej. Co prawda, nie było to starcie na szczycie, bowiem na Wanda Metropolitano przyjechał tegoroczny beniaminek- Getafe. Naładowani energią gracze Atleti, wraz z Diego Costą, który powrócił do Madrytu po nieudanej bądź co bądź, przygodzie w Londynie, pokonali przeciwnika zza miedzy 2:0. W meczu nie obyło się jednak bez kontrowersji. Od początku spotkania o temperaturę na stadionie zadbał sędzia, który dosyć szybko stracił panowanie nad meczem. Natomiast, najmocniej na Wanda Metropolitano zawrzało w 68 minucie, kiedy to Diego Costa po strzelonym golu wbiegł w trybuny cieszyć się z kibicami, co sędziowie uważają za łamanie przepisów. Hiszpan otrzymał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić plac gry.