La Liga: Zestawienie wyników 37. kolejki!

Po za spotkaniami Realu Madryt oraz Barcelony, które zostały rzetelnie opisane na naszej stronie w osobnych linkach odbywały się także pozostałe osiem meczów. Poniżej znajduje się zestawienie kto z kim grał, a także jaki był ich rezultat. Warto podkreślić, że dziś sędziowie pokazali łącznie 10. czerwonych kartek za agresywną grę.

W najciekawszym meczu Real Sociedad bezbramkowo zremisował z Sevillą. Baskowie biją się wciąż o awans do Ligi Europy, a dziś zabrakło im przede wszystkim szczęścia pod bramką Bono. Z kolei Los Nervionenses zagrali bardziej na spokojnie, bez stresu, gdyż prawo do gry w Lidze Mistrzów zapewnili sobie z poprzedniej kolejce. Najwięcej goli padło na Estadio Balaidos, gdzie Celta podejmowała Levante. Goście wygrali 3:2, lecz gdyby nie interwencja VAR Celta mogłaby cieszyć się z cennego dla nich remisu.

Ciekawą sytuacje mieliśmy również na San Mames. W 24. minucie czerwoną kartkę ujrzał Unai Simon, przez ponad 3/4 meczu jego koledzy musieli grać w osłabieniu. Leganes walczące o utrzymanie wykorzystali ten fakt i ograli Basków 2:0! Z kolei Valencia, która celuje w Ligę Europy odniosła dziś bardzo cenne zwycięstwo z Espanyolem. Jedyną bramkę zdobył w 17. minucie Kevin Gameiro. Z kolei Getafe nie znalazło sposobu na złamanie defensywy Atletico Madryt. Podopieczni Diego Simeone zwyciężyli 2:0 po trafieniach autorstwa Marcosa Llorente oraz Thomasa.