La Liga: Wymęczone zwycięstwo FC Barcelony z Leganes

Frenkie de Jong

mundodeportivo.es

W sobotnim meczu 14. kolejki La Liga, FC Barcelona odniosła zwycięstwo na wyjeździe z ostatnim w lidze CD Leganes (2:1). “Blaugrana” bardzo długo męczyła się ze słabym przeciwnikiem, lecz ostatecznie wywiozła trzy punkty.

Katalońska prasa zapowiadała sobotnie spotkanie jako “mecz pułapka”. Ostatnia w tabeli drużyna podejmowała Katalończyków i nie miała żadnej presji. W 12. minucie gospodarze objęli niespodziewane prowadzenie, dzięki genialnemu uderzeniu 22-letniego Youssefa En-Nesyri’ego. Cztery minuty później podopieczni Javiera Aguirre’a powinni podwyższyć prowadzenie, lecz Oscar Rodriguez w dogodnej sytuacji pomylił się i Marc-Andre ter Stegen nie musiał interweniować. Tuż po zmianie stron “Duma Katalonii” wywalczyła rzut wolny przed polem karnym. Tradycyjnie do piłki podszedł Leo Messi, który miękkim podaniem obsłużył Luisa Suareza, który lekkim dotknięciem futbolówki zmienił jej tor lotu i zatrzepotała w siatce. W 80. minucie wynik meczu ustalił Arturo Vidal, który wykorzystał fatalne zagranie rywala. Drużyna Ernesto Valverde mocno rozczarowała i może mówić o sporym szczęściu, iż pokonali czerwoną latarnię ligi.