La Liga: Wielkie emocje na Benito Villamarin, Betis pokonuje Alaves

Na zakończenie 26. kolejki La Ligi Real Betis podejmował Deportivo Alaves. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2, a dublet i nagrodę piłkarza meczu zdobył Borja Iglesias.

Betis zaczął to spotkanie fatalnie. Już w 11. minucie Joel Robles musiał wyciągać piłkę z siatki po kapitalnym uderzeniu Joselu. Błąd popełnił Emerson, który wyrwał się z muru stanowiącego osłonę bramki. Futbolówka przeleciała między zawodnikami, a bramkarz nie miał szans na jej złapanie, czy też obronę. Niedługo później Edgar Mendez podwyższył prowadzenie, który wykorzystał liczne błędy w defensywie Betisu. Gospodarze za wszelką cenę chcieli odwrócić losy tego starcia, ale do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Na drugą połowę Manuel Pellegrini wpuścił Borję Iglesiasa i Joaquina. Dwie gwiazdy zespołu miały wziąć na swoje barki odpowiedzialność zdobywania bramek, a także kreowania akcji ofensywnych. Z biegiem czasu Los Verdiblancos napierali coraz bardziej. Kolejne sytuacje do jakich dochodzili pod bramką Fernando Pacheco kończyły się fiaskiem. Problemem była decyzyjność, piłkarze nie wiedzieli, w którym momencie oddać strzał, a kiedy podać do partnera obok. Gdy już do tego dochodziło było to robione nie punkt, co też powodowało, że Alaves mogło cieszyć się, że jeszcze tutaj nie przegrywało.

Wszystko zmieniło się w 61. minucie, kiedy to rzut karny pewnie wykorzystał Borja Iglesias. Abelardo dokonał kilku zmian, które miały na celu utrzymanie tego jednobramkowego prowadzenia, ale ta sztuka ostatecznie nie udała się. W 81. minucie Joaquin wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i precyzyjnym strzałem głową posłał piłkę do siatki. Niedługo później Borja Iglesias dzięki zagraniu Emersona dał prowadzenie swojej drużynie i tym samym zapewnił zwycięstwo w tej kolejce. Napastnik potrzebował do tego tylko 45. minut, co jest znakomitym wyczynem.