La Liga: Villarreal zbliża się do czołówki, Granada lepsza od Valladolid

W dwóch ostatnich spotkaniach Villarreal pokonał Levante 2:1, zaś Granada w takim samym stosunku wygrała z Realem Valladolid.

W pierwszym spotkaniu mogliśmy zobaczyć naprawdę wyrównane spotkanie. Obie ekipy zaprezentowały nam bardzo dobre widowisko. Po grze Villarrealu widać było, że zależy im na powrocie do czołówki i wywalczenie gry w Europejskich Pucharach. I to oni jako pierwsi otworzyli ogień. Już w 9. minucie Gerard Moreno z pomocą Paco Alcacera umieścił piłkę w siatce. Do wyrównania doprowadził dopiero w 56. minucie Borja Mayoral, który wykorzystał dośrodkowanie z lewej flanki i bez problemów pokonał Sergio Asenjo. Remis jednak nie długo panował podczas meczu. Zaledwie 5. minut później Żółta Łódź Podwodna ponownie objęła prowadzenie za sprawą Moi Gomeza. Pomimo wielu okazji podbramkowych stworzonych przez zawodników obu drużyn więcej bramek już nie padło.

W drugim starciu Granada sprawiała wrażenie od pierwszych minut lepsze wrażenie niż przybysze z Valladolid. Jednak swoją siłę potwierdzili dopiero w końcówce. Musieli także dostać cios w postaci straconego gola, którego zdobył Sergi Guardiola. Dopiero ten wstrząs spowodował napiętą końcówkę, w skutek czego Granada ostatecznie wyszła zwycięsko z tego starcia. Najpierw wyrównał Antonio Puertas, zaś wynik w 96. minucie ustawił Carlos Fernandez.