La Liga: Słaba gra Realu Sociedad, tylko punkt zdobyty w rywalizacji z Valencią

Real Sociedad

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 23. kolejki La Ligi Valencia podejmowała ekipę Realu Sociedad. Spotkanie to zakończyło się bezbramkowym remisem.

Dwie ekipy – jedna radosna, druga już nie tak bardzo. Chodzi miedzy innymi o mecze w Pucharze Króla, które rozegrała Valencia i Real Sociedad. Nietoperze pokonali Kadyks 2:1 i zameldowali się w finale, zaś Baskowie otrzymali spory łomot od Betisu przegrywając na własnym stadionie aż 0:4! Jedni chcieli przedłużyć swoją zwycięską ścieżkę, drudzy przełamać się i udowodnić kibicom, że też mają aspirację na wielkie cele.

Gra jednych i drugich dzisiaj była zróżnicowana. Zarówno jedni i drudzy dokonali pewnych korekt w podstawowych jedenastkach, lecz to gra Valencii mogła bardziej podobać się kibicom. W szczególności zachowania na placu gry Bryana Gila, a także Goncalo Guedesa sprawiły, że Alex Remiro musiał co chwilę wspinać się na wyżyny swoich możliwości. W pierwszej połowie nie działo się praktycznie nic, nie było celnych uderzeń, wszystko co najlepsze miało miejsce po przerwie.

Gospodarze coraz to usilniej atakowali bramkę Basków, ale nie byli w stanie przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę. Na szczególne pochwały zasługuje bramkarz gości, który nie jeden raz stanął na wysokości zadania. Ekipa z Reale Arena była dziś bezzębna, bez formy byli niemalże wszyscy ofensywni piłkarze, którzy nie pokazali wiele. Słaby mecz zaliczył Alexander Sorloth, Portu, także Mikel Oyarzabal nie miał zbyt wielu okazji. A jeśli jednak do nich dochodziło, to nie potrafił odpowiednio wykończyć sytuacji. Najlepszym przykładem tego był stały fragment. Kapitan gości ustawił sobie piłkę, po czym posłał mocno niecelny strzał w kierunku bramki gruzińskiego golkipera.

Remis finalnie nic tym ekipom nie dawał, jednak do końcowych minut wynik 0:0 nie uległ zmianie. Tym samym jest trzeci mecz z rzędu, w którym Baskowie nie zdołali strzelić chociażby jednego gola. Valencia zaś uplasowała się na 11 pozycji w tabeli, Sociedad zaś na 7. miejscu.