La Liga: Sevilla wygrywa z Getafe

GRAF1676. SEVILLA, 29/09/2019.- Los jugadores del Sevilla FC celebran el gol marcado por Lucas Ocampos (d), el segundo del equipo, ante la Real Sociedad durante el partido entre ambos equipos correspondiente a la séptima jornada de LaLiga Santander, disputado este domingo en el estadio Ramón Sánchez-Pizjuán de Sevilla. EFE/ Raúl Caro

Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan Sevilla podejmowała Getafe. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a na listę strzelców wpisali się Chicharito oraz Lucas Ocampos.

Od początku spotkania spodziewano się ostrych pojedynków biegowych pomiędzy Marciem Cucurellą a Jesusem Navasem. Z biegiem czasu okazało się, że defensor Sevilli został całkowicie wyłączony z gry, nie widać było jego dalekich wypadów w pole karne Getafe, nie miał nawet szans na rozwiniecie skrzydeł. Goście na przestrzeni pierwszej połowy byli dość wysoko, starali się skracać pole gry. W grze obu ekip było widać sporo chaosu, Sevilli ewidentnie ciężko było grać przeciwko takiemu rywalowi. Mieli wielkie problemy z przedostaniem się pod pole karne Getafe. Z biegiem czasu zaczęli dochodzić do sytuacji. Bliski zdobycia gola był Chicharito, ale w momencie otrzymania podania od Banegi Meksykanin był na spalonym. Swoją szansę miał Jason Remeseiro, ale jego uderzenie nie sprawiło trudności Vaclikowi. W końcówce z rzutu wolnego uderzał Banega, ale wrzucił piłkę w pole karne za głęboko. Do przerwy 0:0.

Po zmianie stron Sevilla rozpoczęła bardzo aktywnie, starała się rozciągnąć formacje Getafe. Dobrą okazję na gola miał Chicharito, ale w sytuacji “sam na sam” strzelił wprost w bramkarza. Można śmiało rzec, że wzrosła intensywność i tempo meczu. Sevilla z łatwością tworzyła sobie kolejne sytuacje, defensywa Getafe nie była już tak skuteczna jak w pierwszej części. Świetny, niesygnalizowany strzał zza pola karnego oddał Ever Banega, lecz piłka trafiła w słupek. W 69. minucie intensywność i waleczność przyniosła wreszcie oczekiwany skutek. Kapitalne podanie do Chicharito posłał Oliver Torres, a Meksykanin w łatwością umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później prowadzenie podwyższył Lucas Ocampos. Argentyńczyk z bezczelny sposób zabawił się z Davidem Sorią, następnie posłał futbolówkę do pustej bramki. Swoją najgroźniejszą sytuacje Getafe miało dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to Jaime Mata był bliski gola kontaktowego. Jednak bardzo dobrze zachował się Vaclik, który pewnie zachował się między słupkami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0.

27.10.2019, 10. kolejka La Liga Santander, Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, Sewilla

Sevilla FC – Getafe 2:0 ( 0:0 )

Chicharito 69′, Lucas Ocampos 78′

Sevilla: Tomas Vaclik – Jesus Navas, Diego Carlos, Jules Kounde, Sergio Reguilon – Fernando, Joan Jordan(Franco Vazquez 69′), Ever Banega – Lucas Ocampos, Nolito(Oliver Torres 58′), Chicharito(Luuk de Jong 81′)

Getafe: David Soria – Allam Nyon(Mathías Olivera 54′), Xabier Etxeita, Leandro Cabrera, Raul Garcia(Kenedy 76′) – Jason Remeseiro, Mauro Arambarri, Nemanja Maksimović, Marc Cucurella – Jorge Molina(Angel 60′), Jaime Mata

Żółte kartki: Banega, Ocampos – Jason, Mata, Olivera

Sędzia: Jose Maria Sanchez Martinez