La Liga: Sensacja w Vigo, koszmarny błąd ter Stegena

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W spotkaniu 7. kolejki ligi hiszpańskiej Celta Vigo pokonała na własnym boisku FC Barcelonę 4:3. Tym samym była to już druga porażka Blaugrany w tym sezonie.

Spotkanie na Estadio de Balaidos zaczęło się wybornie dla gospodarzy. W 22. minucie nieporozumienie pomiędzy ter Stegen, a Busquetsem wykorzystali zawodnicy Celty. Piłkę w okolicach trzydziestego metra przejął Iago Aspas i zagrał prostopadłe podanie w pole karne do Sisto, który bez problemu wykończył akcję i dał prowadzenie swojej drużynie. Po kolejnych dziewięciu minutach było już 2:0. Iago Aspas bez pardonu wpadł w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał golkeepera Barcelony. Do przerwy mecz ułożył się dla gości fatalnie, gdyż trzecią bramkę zdobył Mathieu. Była to bramka samobójcza. Po przerwie podopieczni Luisa Enrique zaczęli gonić wynik. Najpierw w 58. minucie trafił Pique, a po kolejnych sześciu minutach było już 3:2. Rzut karny na bramkę zamienił Neymar. To nie był jednak mecz Marca Andre ter Stegena. Niemiecki bramkarz przyjezdnych podczas wybijania piłki z pola karnego trafił Hernandeza, a ten nie miał problemu z wpakowaniem piłki do siatki z dwóch metrów. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Barcelona odpowiedziała jeszcze drugim golem Gerarda Pique. Na wyrównanie jednak czasu nie starczyło i po szalonym meczu to Celta Vigo cieszyła się z wygranej 4:3.

Po tym spotkaniu FC Barcelona spadła na 4. miejsce w tabeli i traci dwa oczka do prowadzących Realu i Atletico. Celta z dorobkiem 10. punktów jest na 10. miejscu.

Celta Vigo – FC Barcelona 4:3 (3:0)

1:0 – Sisto 22′

2:0 – Aspas 31′

3:0 – Mathieu (bramka samobójcza) 33′

3:1 – Pique 58′

3:2 – Neymar (rzut karny) 64′

4:2 – Hernandez 77′

4:3 – Pique 87′