La Liga: Robert Lewandowski z czerwoną kartką w wygranym meczu z Osasuną

Pomimo grania 10., po czerwonej kartce Roberta Lewandowskiego, Barcelona wygrywa mecz z Osasuną 2:1.

Mecz rozpoczął się tragicznie dla drużyny prowadzonej przez Xaviego. Po ostatniej przegranej Realu Madryt z Rayo Vallecano Barcelona wskoczyła na miejsce lidera. Jednak już w 6′. minucie spotkania z Osasuną straciła bramkę.

Po błędzie Busquetsa piłka wstrzeliwana w bramkę ter Stegena wychodzi, po rykoszecie, na rożny. Osasuna wykorzystuje darowany stały fragment gry. Po dośrodkowaniu Rubena Garcii bramkę strzela David Garcia. W środku pola dopatrzono się jednak faulu na Alonso. Ten jednak, pomimo sprawdzenia na VARze, nie został odgwizdany.

Mecz fatalnie potoczył się dla Roberta Lewandowskiego. W 11′. minucie Polak dostał żółtą kartkę za przytrzymywanie zawodnika. Drugi kartonik obejrzał w 31′. minucie. W efekcie wyleciał z boiska. Barcelona odtąd w osłabieniu grała przeciwko prowadzącej mecz Osasunie.

W 45′. minucie do bramki trafił Ferran Torres. Jednak sędzia liniowy natychmiast podniósł chorągiewkę. Odgwizdany został spalony, a bramka nieuznana.

Jak podała Marca, hiszpańska gazeta poświęcona sportowi, w przerwie czerwoną kartkę zobaczył Gerard Pique, siedzący na ławce rezerwowych. Kartka wynikać miała z protestów hiszpańskiego piłkarza, który w ostatnim meczu oficjalnie pożegnał się z Camp Nou.

Już w 48′. minucie bramkę strzela Pedri, tym samym wyrównując wynik. Przy samej bramce dużą rolę odegrał Ferran Torres, skupiając na sobie uwagę dwóch środkowych obrońców Osasuny. Wolną przestrzeń doskonale wykorzystał Pedri, strzelając gola.

Po cudownym podaniu Frenkiego de Jonga piłkę dostaje Raphinha za plecy obrońców. Po celnym strzale głową piłka pada do siatki. A Barcelona w 85′. minucie prowadzi 2:1.

Pomimo szturmowych ataków Osasuny na bramkę ter Stegena mecz kończy się wynikiem pozytywnym dla Blaugrany.

Barcelona – Osasuna (2:1).

Pedri (48′.), Raphinha (85′.) – David Garcia (6′.)

Barcelona: ter Stegen – Alba, Alonso, Christensen (74′. Gavi), Balde – de Jong, Busquets, Pedri (89′. Chadi Riad) – Torres (78′. Ansu Fati), Lewandowski, Dembele (78′. Raphinha)

Osasuna: Fernandez – Juan Cruz, David Garcia, Unai Garcia, Nacho Vidal – Gomez (83′. Barja), Torro (59′. Kike), Moncayola, Garcia (75′. Pena)- Oroz (74′. Brasanac) – Avila (83′. Budimir)