La Liga: Remis Granady z Getafe.

Dzisiejsze spotkanie na Estadio Nuevo Los Carmenes, pomiędzy zespołami Granady i Getafe, zakończyło się remisem 1-1. Podział punktów sprawiedliwy, choć obie ekipy z pewnością liczyły na więcej. Zarówno gospodarze jak i goście awansowali ostatnio do kolejnej rundy Copa Del Rey. Dodatkowo Getafe w ostatniej kolejce sprawiło niemałą sensację remisując z wielką FC Barceloną i zachowując przy tym czyste konto.

Kibice, którzy pojawili się dziś w Granadzie mogli narzekać, tylko na początkowy fragment gry, w którym oba zespoły próbowały rozgryźć swojego rywala. Składniejsze akcje przeprowadzali gospodarze, jak choćby ta Alvaro w 25 minucie, kiedy w pojedynku jeden na jeden minimalnie przestrzelił. Aktywny był także rosły stoper z Kamerunu Allan Nyom. Rozpoczęta przez niego akcja, przyniosła bramkę gospodarzom. Strzelcem był Cordoba, któremu asystował jeszcze El-Arabi.

Druga połowa przyniosła kolejne ataki Granady. Bardzo aktywny był Piti, który dwukrotnie bliski był podwyższenia wyniku, jednak górą był Oier. Ostatni kwadrans to już zdecydowanie lepsza gra przyjezdnych z Madrytu i gol wyrównujący. Jego zdobywcą był Emiliano Velazquez, który wykończył wrzutkę z wolnego.

Granada – Getafe 1:1 (1:0)
1:0 Cordoba 40
1:1 Velazquez 78′

Granada CF: Oier – Martins, Mainz, Babin, Nyom (46′ Javi Marquez) – Piti (80′ Isaac), Fran Rico, Iturra, Foulquier – El-Arabi (68′ Riki), Cordoba

Getafe CF: Guaita – Alexis, Velazquez, Naldo, Valera – Lafita (59′ Castro), Lacen, Sarabia, J. RodrĂ­guez (66′ Sammir), Yoda (71′ Leon) – Alvaro