La Liga: Real wywozi trzy punkty z trudnego terenu i utrzymuje pozycję lidera

goal.com

Jednym z największych hitów 28. kolejki La Ligi było starcie Athleticu Bilbao z Realem Madryt. Na San Mamés gospodarze prezentowali się w tym sezonie znakomicie, ulegając tylko Barcelonie. Wiele mówiło się przed tym spotkaniem, że to najważniejszy i zarazem najtrudniejszy dla Królewskich wyjazd, jaki pozostał im do końca rozgrywek. Jak sobie poradzili z tym zadaniem?

Początek spotkania zaczął się lepiej dla Athleticu. Baskowie byli bardziej agresywni, odważni i grali z większą intensywnością, co wyraźnie zaskoczyło Real.

Po 15 minutach każda ze stron miała już po okazji, która powinna przynieść bramkę. Najpierw z najbliższej odległości, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, nieznacznie pomylił się Yeray, zaś natychmiast po tym wyprowadzoną akcja Realu, którą uderzeniem z pola karnego po podaniu Benzemy kończył Ronaldo, fantastycznie zatrzymał golkiper gospodarzy.

Po kilku minutach przed doskonałą szansą stanął Sergio Ramos. W pole karne ze stojącej piłki dośrodkowywał Toni Kroos, a zupełnie niekryty kapitan Realu był o krok od kolejnej w tym sezonie bramki.

W 25. minucie było już jednak 1:0. Casemiro posłał długą piłkę do Ronaldo, ten dograł do znajdującego się w polu karnym Benzemy, a Francuz pewnym strzałem wykończył akcję, notując swoją 8. bramkę w tym sezonie La Ligi.

Tuż po wyjściu na drugą połowę Athletic mógł wyrównać. Dośrodkowanie w pole karne Królewskich trafiło na głowę Aduriza, ale czujnie w obronie zachowali się do spółki Ramos z Navasem.

W 65. minucie Aduriz już trafił. Z prawej strony dośrodkował Williams, piłkę zgrał Raúl García, a doświadczony snajper wpakował ją do siatki z najbliższej odległości.

Real zupełnie nie przejął się utratą bramki i już po trzech minutach ponownie prowadził. Po rzucie rożnym piłkę głową strącił Ronaldo, tę przejął Casemiro i pewnym strzałem wykończył akcję, jak się okazało, zwycięską.