Udostępnij:

La Liga: Real Madryt zwycięża na trudnym terenie (WIDEO)

Real Madryt wygrał wyjazdowe spotkanie z Realem Sociedad 2:0 zdobywając obydwie bramki po rzutach karnych. "Królewscy" odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w lidze hiszpańskiej.

W pierwszej połowie meczu na REALE Arena brakowało tylko bramek. Gospodarze dwukrotnie obijali obramowanie bramki Courtoisa. Najpierw Luka Sučić a później Sheraldo Becker. Real odpowiedział za sprawą Rudigera. Jego strzał głową obronił jednak Remiro. Bramkarz "Txuri-Urdin" poradził sobie również z próbą Mbappe. Tuż po zmianie stron ponownie blisko zdobycia bramki był Sučić, ale tym razem trafił w słupek. Od tego momentu przygasł Real Sociedad,

Gospodarze nie wystrzegali się błędów i "podarowali" rywalom dwa rzuty karne. W 60. minucie Vinicius z problemami, ale pokonał Alexa Remiro. Jedenastka została podyktowana po zagraniu ręką Sergio Gomeza.

Szesnaście minut później faul na Viniciusie, a rzut karny wykorzystał Kylian Mbappe.

Real Madryt nie był dziś wyraźnie lepszy od gospodarzy, ale wygrał 2:0 i zapisał pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie ligi hiszpańskiej.