La Liga: Real Madryt w gazie, dwa gole hiszpańskiego pomocnika

as.com

Na pogrom w wykonaniu Atletico Madryt (7:1 z Granadą – przyp.red.) wzorowo odpowiedział rywal zza miedzy Real. Królewscy pokonali na wyjeździe Betis aż 6:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Isco, po razie trafiali Benzema, Varane, Marcelo oraz Cristiano Ronaldo. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Cejudo.

Strzelanie w Sewilli bardzo szybko rozpoczęli gości bowiem już w 4 minucie bramkę zdobył Raphael Varane po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Kroosa. Jeszcze przed przerwą zawodnicy Realu postanowili rozstrzygnąć to spotkanie. Tak o to znów podawał Kroos, a Karim Benzema z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali. Osiem minut po trafieniu francuskiego napastnika było 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marcelo, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę zawodników Betisu dobił Isco. W drugiej połowie Królewscy byli mniej skuteczni, a nawet pozwolili sobie na rozprężenie w defensywie, które skrzętnie wykorzystał Cejudo. Ostatnie słowo należało jednak do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk najpierw asystował przy drugim trafieniu Isco, a następnie sam ustalił wynik spotkania na 6:1.

Po tym spotkaniu Real Madryt jest na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Betis ze zdobyczą 8. punktów spadł na 15. lokatę.

Betis – Real Madryt 1:6 (0:4)

0:1 – Varane 4′

0:2 – Benzema 31′

0:3 – Marcelo 39′

0:4 – Isco 45′

1:4 – Cejudo 55′

1:5 – Isco 62′

1:6 – C. Ronaldo 78′