La Liga: Real Madryt pewnie pokonuje Athletic na start La Liga

Real Madrid (Twitter)

Real Madryt pokonał na San Mames Athletic Bilbao 2:0 w 1. kolejce La Liga 2023/2024. “Królewscy” wynik ustalili jeszcze przed przerwą po golach Rodrygo i Bellinghama.

Na początku spotkania Athletic starał się zaskoczyć Real Madryt, ale gospodarze nie stworzyli żadnej konkretnej okazji. Pierwszy kwadrans był jeszcze wyrównany, ale później Real Madryt już w pełni kontrolował to spotkanie. “Los Leones” udało się utrzymać czyste konto tylko do 28. minuty. Wtedy to Dani Carvajal zagrał w polu karnym do Rodrygo a Brazylijczyk wykorzystał ospałość obrońców i strzałem po krótkim słupku pokonał Unaia Simona. Kilka minut później było już 2:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Alaba, a piłkę do bramki nogą skierował Bellingham. To pierwsza bramka 20-latka w La Liga. Wcześniej mógł jeszcze bramkę zdobyć Vinicius, ale jego strzał obronił bramkarz Athleticu. Najlepszą okazję dla “Los Leones” miał Unai Gomez w 38. minucie, ale Lunin zatrzymał strzał ofensywnego pomocnika gospodarzy. Real w pełni kontrolował wydarzenia na boisku w pierwszej połowie spotkania.

Tuż po przerwie urazu bez starcia z rywalem doznał Eder Militao. Stopera Realu zastąpił Antonio Rudiger. Real cofnął się i liczył na kontrataki. Athletic kilka razy był blisko bramki Lunina, ale zawsze brakowało czegoś gospodarzom, żeby poważnie zagrozić bramce Realowi Madryt. Jedna z kontr “Królewskich” sprawiła, że w sytuacji sam na sam znalazł się Vinicius. Lepszy okazał się jednak Unai Simon. Wpuszczenie Kroosa i Modricia uspokoiło grę w tym spotkaniu. Los Blancos pewnie dowieźli prowadzenie i wygraną nad Athletikiem na San Mames.