blank
Udostępnij:

La Liga: Rayo zatrzymuje FC Barcelonę w drodze po mistrzostwo

Rayo Vallecano znów pokazało, że potrafi grać z wielkimi markami La Liga. Podopieczni Andoniego Iraoli pokonali na własnym stadionie FC Barcelonę (2:1) w ramach 31. kolejki La Liga. Gola dla Dumy Katalonii zdobył Robert Lewandowski.

Rayo od początku spotkania nie pozwoliło się zdominować. W 19. minucie Camello wygrał pojedynek z Gavim, pobiegł z piłką do linii pola karnego i podał do Alvaro. Ten przyjął i uderzył lewą nogą mocno po ziemi blisko dalszego słupka Ter Stegena otwierając wynik spotkania na Vallecas. Kilka minut później mógł być remis, ale Robert Lewandowski przegrał pojedynek z Dimitrevskim, który dobrze skrócił kąt. Polak trafił do siatki tuż przed przerwą, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Po przerwie Barca nie ruszyła na rywala, wręcz przeciwnie spokojnie rozgrywała piłkę i czekała na rozwój wydarzeń. A te dla podopiecznych Xaviego przybrały niepokojący obraz. W 53. minucie Fran Garcia nieco przypadkowo przejął piłkę na połowie boiska i pognał z nią w pole karne Ter Stegena. Lewy obrońca Rayo zachował się niczym napastnik i z zimną krwią podwyższył na 2:0. Mimo złego wyniku Barca nie rzuciła się do ofensywy, podopieczni Xaviego długo nie potrafili nawet zagrozić bramce Dimitrevskiego. Momentami to Rayo wyglądało jak Barcelona, a na trybunach było słychać gromkie "ole". Podopieczni Xaviego przebudzili się w 83. minucie. Franck Kessie uderzył z dwudziestu metrów, piłka odbiła się od obrońcy Rayo i najszybciej znalazł się przy niej Lewandowski, który strzałem z woleja pokonał bramkarza. To było jednak za późno, aby powalczyć o jakąkolwiek zdobycz na Campo de Vallecas. W ten sposób Barca przegrała trzeci mecz w tym sezonie, ale ciągle ma 11 punktów przewagi nad Realem, który również przegrał w tej kolejce.