La Liga: Przełamanie Mallorki, Espanyol pogrążony w kryzysie

Real Mallorca Espanyol

RCD Mallorca pokonała Espanyol 2:0 w meczu 8. kolejki La Ligi. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Vicente Moreno zdobywali Ante Budimir i Salva Sevilla.

Przed rozpoczęciem spotkania zarówno Mallorca, jak i Espanyol znajdowały się w strefie spadkowej z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie po 7. kolejkach. O ile postawa “Los Bermellones” regularnie pozostawia wiele do życzenia, tak podopieczni Davida Gallego udowodnili, że są w stanie grać na wysokim poziomie, co potwierdzili jedynie w wyjazdowym starciu z CSKA Moskwa zakończonym zwycięstwem 2:0. Dodatkowego smaczku spotkaniu nadawał fakt, iż Espanyol zdobył dotychczasowe 5 oczek w spotkaniach wyjazdowych, z kolei przed własną publicznością zanotował serię czterech porażek z rzędu.

Początek pojedynku potwierdził, iż to przyjezdni są faworytem do zdobycia kompletu oczek, choć pierwszy strzał w światło bramki oddali gospodarze, lecz strzał Lago Juniora był zbyt słaby, by zaskoczyć Diego Lopeza. Z czasem do głosu doszła jednak Mallorca i to ona przejęła inicjatywę. Gospodarze coraz swobodniej poruszali się z piłką przy nodze i zamknęli Espanyol na ich połowie.

W 23′ minucie Mallorca stanęła przed kolejną sytuacją, lecz po rozegraniu z rzutu rożnego ich strzał został zablokowany. Sytuacja zakończyła się jednak zgoła inaczej kwadrans później, kiedy to Ante Budimir wykorzystał dośrodkowanie Joana Sastre i uderzeniem brzuchem skierował futbolówkę do siatki, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie.

Pierwszy gol nie zaspokoił jednak ich ambicji i to oni w dalszym ciągu prowadzili grę. Kilka minut przed zakończeniem pierwszej odsłony swoich sił strzałem z dystansu próbował asystent pierwszego trafienia, Joan Sastre, lecz piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczkę bramki Lopeza.

Druga połowa to wyraźne przebudzenie gości, którzy opierali swoje ataki na zdecydowanie większej intensywności. W 52′ minucie pierwszy strzał w światło bramki oddał Campuzano, a kilka chwil później przed szansą stanął Naldo, lecz w obu przypadkach uderzenia były niedokładne.

Solidny fragment Espanyolu przerwał błąd z 72′ minuty, kiedy to defensywa przyjezdnych popełniła katastrofalny błąd przy wyprowadzaniu piłki. Po krótkim zamieszaniu zagrożenie oddalić mógł Victor Sanchez, lecz Hiszpan nie trafił w piłkę, która padła łupem Salvy Sevilli. Doświadczony pomocnik konsekwentnie wykorzystał serię pomyłek rywali i podwyższył prowadzenie Mallorki.

Goście nie byli w stanie podnieść się po drugim ciosie i nie wykreowali sobie kolejnych stuprocentowych okazji, notując tym samym czwarty z rzędu mecz ligowy bez zwycięstwa. Mallorca z kolei opuszcza strefę spadkową i z 7 oczkami na koncie plasuje się na 17. miejscu. Wszystko wskazuje również na to, iż w podczas nadchodzącej przerwy reprezentacyjnej pracę straci szkoleniowiec Espanyolu, David Gallego.