La Liga: Problemów Espanyolu ciąg dalszy! Osasuna ze zwycięstwem

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Osasuna rozgrywała swój mecz przeciwko Espanyolowi. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Po zwycięstwie jakie wczoraj odniosła Mallorca sytuacja Espanyolu uległa pogorszeniu. Oni i tak są od wielu tygodni w dramatycznej sytuacji, ale do dzisiaj byli w stanie nawiązać walkę, ponieważ różnica punktowa nie była aż tak duża. Ewentualne zwycięstwo mogło sprawić, że podbudują sobie morale, napędzą się na nastepne kolejki, a co najważniejsze skoczą o jedną lub dwie pozycje w górę. Na Estadio El Sadar tak się jednak nie stało. To Osasuna przełamała się po ostatnio fatalnych wynikach. Na pięć ostatnich spotkań tylko jedno zakończyło się na ich korzyść, zaś pozostałe to wygrane rywala.

Dziś od pierwszej minuty wzięli sprawę w swoje nogi. Co prawda Papużki były nawiązać walkę, lecz nie wszystko układało się po ich myśli. Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 51. minucie, kiedy to Roberto Torres pewnie wykorzystał rzut karny. Na domiar złego ostatnie minuty goście musieli grać bez bramkarza. Z powodu ujrzenia dwóch żółtych kartek Diego Lopez musiał przedwcześnie opuścić mecz. Osasuna nie wykorzystała faktu przewagi na placu gry i nie zdołała już zdobyć więcej bramek.