La Liga: Pogrom w wykonaniu Athleticu! Getafe na kolanach

Na zakończenie 20. kolejki La Ligi Athletic Bilbao podejmowało na San Mames ekipę Getafe. Podopieczni Jose Bordalasa pomimo wyjścia na prowadzenie już w 1. minucie polegli z Baskami aż 1:5!

Athletic pod wodzą Marcelino odżył! Widać to nie tylko po ich grze, ale także po wygraniu Superpucharu Hiszpanii. Podczas gdy losowano pary półfinałowe nikt nie spodziewał się, że któraś z baskijskich drużyn zdobędzie to trofeum, stawiano na Barcę lub Real. Tymczasem zespół z San Mames najpierw koncertowo pokonał Królewskich 2:1, a w finale poradzili sobie z Blaugraną wygrywając 3:2 po dogrywce. Dzisiejsze starcie z Getafe było dowodem na to, że ta ekipa ma wielkie plany i marzenia, by powrócić do Europejskich Pucharów.

Już na początku Athletic dał się jednak zaskoczyć. Dośrodkowanie od Carlesa Alenii wykorzystał Marc Cucurella, który otworzył worek z bramkami. To trafienie było dla podopiecznych Jose Bordalasa pierwszym, ale także i ostatnim. Później do siatki trafiali już tylko gospodarze. Do wyrównania doprowadził w 12. minucie Raul Garcia, który podobnie jak wcześniej Cucurella zamienił wrzutkę z lewej strony na gola. Getafe miało jeszcze szansę na ponowne wyjście na prowadzenie, ale rzut karny zmarnował Jaime Mata.

Po zmianie stron goście pomimo stwarzanych sytuacji nie potrafili odpowiednio ich wykończyć. Tego problemu nie mieli za to Baskowie, którzy już w 50. minucie gry zdobyli gola na 2:1. Jego autorem został Yeray Alvarez, obrońca pewnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Niedługo później podopieczni Marcelino zaczęli strzelać kolejne bramki. Ruben Yanez nie miał szans przy uderzeniach Raula Garcii, Alexa Berenguera i Oscara de Marcosa. Ostatecznie Athletic wygrał 5:1. Warto dodać, że Raul Garcia dzięki swoim trafieniom dołączył do listy piłkarzy, którzy strzelili minimum 100 goli w lidze hiszpańskiej.